“Ekskursijas uz uzņēmumiem: SIA “Lāči” un starptautiskā lidosta “Rīga”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Ekskursijas uz uzņēmumiem”

SIA “Lāči”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””

2018. gada 31. oktobrī no pulksten 7.00 līdz 21.00

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķis un uzdevumi: Piedaloties maizes ceptuves SIA “Lāči” meistarklasē un VAS

“Starptautiskā lidosta “Rīga” ekskursijā, radīt skolēnos interesi par

sabiedriskās ēdināšanas un aviācijas nozaru profesijām un mācību

iespējām.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 7. a un 9. c klases skolēni – 52

ATSKAITE

Ierodoties SIA ”Lāči”, skolēni uzvilka speciālu, higiēnas prasībām atbilstošu tērpu un, sadalījušies divās grupās, devās ceptuves apskatē, kur iepazinās ar uzņēmuma darbības virzieniem, vidi un nepieciešamajām profesijām – maiznieki, konditori, krāvēji, šķirotāji, pārdevēji, grāmatveži, šoferi u.c., diskutēja par darbinieku pienākumiem, prasmēm un nepieciešamo izglītību. SIA ”Lāči” organizētajā meistarklasē, praktiski darbojoties, skolēni iejutās maizes cepēju un konditoru lomās, izcepa lielu kukuli rupjmaizes, cepumus un divus kliņģerus. Visi vienprātīgi atzina, ka maizes cepšana ir fiziski grūts roku darbs, un tagad saprot, kāpēc to pārsvarā dara vīrieši, un kāpēc tā tik dārgi maksā.

Ekskursijā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” vispirms devās 7.a, tad 9.c klases skolēni. Visiem bija jāuzrāda personu apliecinošus dokumentus, tad notika iepazīšanās ar ekskursijas vadītāju, drošības un kārtības noteikumiem un pasākuma norisi. Uzvilkuši speciālas, drošības prasībām atbilstošas atstarojošas vestes, skolēni iepazinās ar lidostas darbības virzieniem, darba vidi un nepieciešamo profesiju daudzveidību – pilots, stjuarts, drošības darbinieki, krāvēji, dispičeri, šoferi, tehniskie darbinieku, ornitologs u.c. Skolēni uzdeva jautājumus par darbinieku pienākumiem, prasmēm un izglītību. Daži lidostā bija pirmo reizi, tāpēc pārsteigumu, atklājumu un emociju bija daudz. Dienas noslēgumā – pusdienas “Lido Spice” un mājupceļš, kura laikā notika dalīšanās dienas iespaidos un nākotnes nodomu apspriešana.

Atbildīgās par pasākumu 7. a klases audzinātāja Astra Janvāre – Jaunarāja un 9. c klases audzinātāja Baiba Pagraba.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.