Aizrautīga mācību diena Jūrmalas parkā

“Matemātika svaigā gaisā, – kas var būt labāks!” par mācīšanos brīvā dabā, nevis klases telpās prieku pauda Liepājas Raiņa 6.vidusskolas audzēknes Megija Šaķe un Elīna Priediena. Ceturtdien vairāk nekā 500 šīs skolas skolēnu saulainos un patīkamos laikapstākļos aizvadīja mācību dienu “Citāda stunda citādā vidē” Jūrmalas parkā. Pedagogi neslēpa, ka bijis satraukums par to, kā būs un vai izdosies noturēt bērnu uzmanību, taču viss izdevies labi.

Mācības Jūrmalas parkā skolēniem notika no pulksten 9 līdz 14. Sadalījušies mazos pulciņos, tika aptverta plaša parka teritorija. Bērni darbojās pie Gulbīšu dīķa, pie centrālās strūklakas, stadionos, pludmalē un citur.

5.a klases skolnieces Alise Gūtmane, Sandija Ance Edelmane un Ksenija Amanda Jaunzuzāne, sastaptas pie minigolfa laukuma, pildot darba lapas, pastāstīja, ka sākumā viņām bijusi matemātika, bet tagad – latviešu valoda. To, ka ceturtdien mācības tiks aizvadītas Jūrmalas parkā, meitenes pārsteidzis. “Domājām, – ko tur darīsim, vai sēdēsim pie grāmatām vai notiks kas atraktīvāks. Bet ir forši!” par dienu brīvā dabā priecājās Alise. Viņai pievienojās arī abas pārējās klasesbiedrenes, sakot, ka apgūt mācību saturu, kas pietuvināta reālajai dzīvei, esot interesanti. Aizpildītās darba lapas skolotājam būšot jānodod, par ko tiks likts arī vērtējums.

Turpat netālu, pie tenisa kortiem, savus pēdu nospiedumus ar krītiņiem uz ceļa seguma veidoja 7.c klases audzēkņi vizuālās mākslas stundā. Kā novērojām, lielākā daļa skolēnu darbu jau bija beiguši.

“Domājām, ka būs garlaicīgi, ka vienkārši staigāsim, pētīsim dabu, bet bija daudz interesantāk,”

pēc aizvadītajām mācību stundām sacīja Elīna Priediena. “Matemātika, kas parasti nav manu mīļāko priekšmetu sarakstā, bija viena no interesantākajām mācību stundām, kāda man vispār bijusi – mērījām dīķa apkārtmēru.” Elīnas klasesbiedrene Megija Šaķe piebilda, ka bijis interesantāk par sēdēšanu skolas solā. Vēl kāds klasesbiedrs pauda, ka šādi varētu arī turpmāk notikt stundas, taču reizē atzina, ka ar laiku tās paliktu garlaicīgas, tāpēc labāk, ja kas tāds notiek ik pa brīdim – dažādībai.

Vizuālās mākslas skolotāja Baiba Pagraba norādīja, ka šī mācību diena Jūrmalas parkā pierādīja – var mācīties jebkur, ne tikai skolas telpās.

“Domāju, ka bija ļoti interesanti ne tikai bērniem, bet mums visiem,” sacīja pedagoģe, neslēpjot, ka nācies īpaši padomāt, ko un kā bērniem mācību vielu pasniegt neparastajos apstākļos. “Izmantoju arī to, kas pieejams šeit apkārt.” Turpinājumā vēl esot jānovada kulturoloģija 12.klases skolēniem.

Liepājas Raiņa 6.vidusskolas pārstāve Vineta Muskate pastāstīja, ka mācību dienas “Citāda stunda citādā vidē” mērķis bijis jēgpilns mācību process brīvā dabā, bet galvenais izaicinājums – mācību satura tuvināšana reālai dzīvei. “Piemēram, matemātikas stundā skolotāja bērniem uzdeva salasīt kociņus, no kuriem pēc tam viņi veidoja romiešu skaitļus. Un tieši romiešu skaitļi bija tēma, kas viņiem mācību programmā bija jāskata. Kāda cita matemātikas skolotāja ar soļiem lika bērniem izmērīt visus trīs stadionus, un rezultātu izteikt āros,” aizvadītās mācību stundas nedaudz ieskicēja V.Muskate, priecājoties, ka pedagogi pratuši savīt kopā gan teorētisko informāciju, ko bērniem jāapgūst, ar dzīves praktisko pusi.

V.Muskate uzsvēra, ka skolotāji organizēja mācību stundas atbilstoši savam profilam un mācību programmai, ietverot aktuālās 21. gadsimta prasmes – zināšanas, kompetences, attieksmes un rakstura īpašības. “Šī diena nebija tikai izklaide, kā varbūt kādam varētu šķist, bērni patiešām mācījās un apguva jaunas zināšanas,” norādīja skolas pārstāve.

Mācību diena “Citāda stunda citādā vidē” ir viens no Liepājas Raiņa 6.vidusskolas jeb “citādas skolas” mēģinājumiem īstenot mūsdienīgas mācību formas un radīt iespēju skolēniem izbaudīt brīnišķīgos laika apstākļus mācoties pilsētvidē, paskaidroja V.Muskate.

Pasākumā piedalījās 540 skolēnu no 5. līdz 12. klasei un 44 dažādu mācību priekšmetu skolotāji.

Avots: liepajniekiem.lv

Lasi arī Kurzemes vārdā

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.