Astronomijas skolas nodarbība ar Daini Draviņu

„Astronomijas Skolas” nodarbības ietvaros 2.martā Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, plkst. 12.40 Aktu zālē viesosies Lundes Universitātes astronomijas profesors Dainis Draviņš. Skolēniem būs iespēja uzzināt, kā var ar zinātniski pētnieciskām metodēm noteikt gaisa un mākoņu uz citām citplanētām Visuma telpā.

Dainis Draviņš (zviedru: Dainis Dravins, dzimis 1949. gada 10. septembrī) ir latviešu izcelsmes Zviedrijas astronoms. 1998. gadā saņēma Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu “Par ievērojamiem zinātniskiem sasniegumiem astrofizikālo procesu izpētē zvaigžņu un starpzvaigžņu vidē un būtisku Latvijas zinātnes starptautiskās sadarbības veicināšanu”.Zviedrijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas loceklis (1987), Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis (1992).

Kopš 1984. gada ir Lundas universitātes astronomijas profesors, strādājis arī citviet, tostarp Eiropas dienvidu observatorijas (ESO) iestādēs Vācijā un Čīlē, arī bijis viesprofesors Latvijas Universitātē.

Savos darbos izmantojis astronomiskus novērojumus, attīstot metodes, lai uzlabotu to izšķirtspēju. Viņa darbi ietver Saules un Saulei līdzīgo zvaigžņu fotosfēru izpēti, izmantojot spektroskopiju, metodiskas pieejas, kā atrast citplanētas, attīstīt optiskos interferometrus, u.c. Piedalījies Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra VSRC izveidošanā.

Pateicos par atbalstu Latvijas Astronomijas biedrībai!

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.