Atskats – „Citāda zinātne”

12.oktobrī Liepājas Raiņa 6. vidusskolā norisinājās pasākums ar nosaukumu „Citāda zinātne”, kurā varēja piedalīties ikviens interesents. Pasākums sākās 18:30 un uzreiz arī varēja novērot cilvēku pieplūdumu, jo aktīvi sāka darboties zinātniskās darbnīcas.

Bioloģija, ķīmija, fizika, astronomija, arheoloģija, humanitārās zinātnes un vizuālā māksla, šis garais saraksts ieinteresēja simtiem cilvēku, piedāvājot dažādus eksperimentus, testus un radošus uzdevumus. Jau ienākot skolā, cilvēku interesi radīja mākslas uzstādījums no papīra un plastmasas pudelēm. Tālāk ejot, bija iespēja klonēt peles, bet radošajiem prātiem latviešu valodas skolotājas Sigita Stefana un Daiga Muižule, piedāvāja dzeja slema iespējas. Vispieprasītākais noteikti bija ķīmijas kabinets Ilutas Bebrekārkles vadībā, jo ne visi ir redzējuši kā balts pulverītis pārvēršas nebeidzamās dzeltenās putās. Viens no pieprasītākajiem pieturas punktiem bija otrā stāva zvaigžņu taka, kuras autore bija līdzpārvaldes prezidente Dita Virga. Tās mērķis bija atspoguļot pastaigu galaktikā un visapkārt bija dzirdamas bērnu un pieaugušo elpu aiztures – tik reāli tas bija. Otrajā stāvā bija iespēja iejusties arheologa ādā un smiltīs atrast dažādus priekšmetus no seniem laikiem, uz vietas bija arī vēstures skolotāja Sintija Pūce, kura par katru atrasto priekšmetu pastāstīja sīkāk. Trešais stāvs atstāja īpašu iespaidu uz astronomijas cienītājiem, jo katram interesantam bija iespēja ielūkoties teleskopā.

Bija ļoti liels prieks vērot, ka pasākums ir patiesi izdevies, jo iepriekšējās dienās līdzpārvaldes jaunieši to aktīvi reklamēja: fleshmobs pilsētas centrā, turot plakātu, kurā bija norādīta informācija par „Citādas zinātnes” norises vietu, tika izdalīti arī bukleti un afišas citās skolās. Kopumā skolu apmeklēja 609 interesanti. Paldies visiem par izrādīto interesi, tiksimies nākamgad!

Kitija Roze 11.a

* gatavošanās, autors: Dita Virga
* pasākuma bildes, autors: Dita Virga
* Pasākuma bildes, autors Amanda Griniece

* Video

Comments:4

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.