Atzinība Angļu valodas valsts olimpiādē

Elizabete Bukante ir viena no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas spožākajām zvaigznēm. Centīga, nosvērta, labsirdīga un apbrīnojami talantīga rakstniece. Vienmēr esmu apbrīnojis Elizabetes spēju rakstībā izteikt izvērstas, dziļas domas, rakstīt aizraujošus tekstus un daudzpusīgi iztirzāt jebkuru tēmu. Ja runa ir par stāstu rakstīšanu angļu valodā, tad Elizabetes talants šajā jomā ir ievērības vērts. Viņas angļu valodas spējas varētu raksturot šādi – tā ir kā viņas otrā dzimtā valoda! Šī dabīgā prasme bez grūtībām meistarīgi lietot angļu valodu, domāt un lasīt tajā, savienojumā ar stāstu rakstīšanas hobiju, kā arī pacietība un vēlme izaicināt sevi, palīdzēja Elizabetei piedalīties un izcīnīt rezultātus pilsētas un reģionālajās angļu valodas olimpiādēs daudzus gadus pēc kārtas. 11. klasē Elizabete tika ielūgta piedalīties valsts angļu valodas olimpiādē Rīgā. Arī 12. klasē skolniece tika ielūgta piedalīties valsts olimpiādē, šoreiz jau attālināti, un šī reize bija tā, kad 12. a klases skolniece Elizabete Bukante kļuva par pirmo Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēnu, kura ieguvusi atzinību valsts angļu valodas olimpiādē! A great honour!

Valsts olimpiādes saturs bija par un ap 19. gs. angļu literatūras darbu Tess of the d’Urbervilles. Tā kā angļu valodas stundu ir vairāk valodā nekā literatūrā, nācās veltīt laiku grāmatas lasīšanai un veidot pēcstundu angļu klasiskās literatūras nodarbības ar angļu valodas skolotājiem Edgaru Grīni un Lauru Katkeviču, lai kopīgiem spēkiem “sagremotu” Tomasa Hārdija romāna saturu, stilu, valodu, vēstījumu, tēlu īpašības, simbolismu utt. Izaicinājums Elizabetei bija olimpiādes pēdējais posms – mutvārdu daļa, jo Elizabete jūtas brīvāk formulējot domas tieši rakstiski. Tomēr, gatavojoties un vingrinoties konsultācijās ar skolotājiem, runājot par runas struktūru un apspriežot romānu, ar olimpiādes mutvārdu daļu izdevās tikt galā vēsā mierā un vēlamais rezultāts tika veiksmīgi sasniegts!

Intervija ar Elizabeti Bukanti:

Kādas īpašības vai ieradumi Tev ļauj būt par veiksmīgu skolēnu?

Manuprāt, mana atbildības sajūta un apzinīga pieeja mācībām ir īpašības, kuras palīdz būt veiksmīgai skolā, it īpaši šajos pandēmijas laikos, kad viss ir mainījies un ir jāspēj domāt ārpus pierastajam.

Kāpēc angļu valoda ir tik tuva Tev?

Kā man mamma ir stāstījusi, man angļu valoda interesēja jau bērnībā, un sākumskolā biju pieteikta papildstundām, kurās es iemācījos pašus pamatus. Laika gaitā es atradu dažādas

nodarbes, kas mani saistīja, kā piemēram, lasīšana un rakstīšana, kuru izkopšanas ceļā es uzlaboju savas valodas prasmes un vēl jo vairāk iemīlēju angļu valodu. Tagad man ir daudz vieglāk izteikt savas domas tieši angļu valodā, tāpēc man tā ir daudz tuvāka nekā latviešu valoda, jo es spēju attēlot savu iekšējo pasauli caur rakstīto.

Kas bija visizaicinošākais ceļā uz atzinības iegūšanu valsts olimpiādē? Kāpēc?

Visizaicinošākais bija pārvarēt savas bailes un uztraukumu, ko radīja nepieciešamība runāt, jo valsts olimpiādes posms bija tieši mutvārdu uzdevums. Publiskā runa ir tā lieta, kurā jūtos visnedrošāk valodas izpratnē, tāpēc šī uztraukuma pārvarēšana bija liels solis, ko man nācās spert olimpiādes dalībā.

Kas ir tās lietas, kuras palīdzēja sagatavoties un veiksmīgi tikt galā ar pilsētas, reģiona un valsts angļu valodas olimpiādi?

Manuprāt, iespēja gatavoties kopā ar skolotājiem man ļoti izpalīdzēja valsts olimpiādes posmā, jo varēju izmēģināt, kā atbildēt uz jautājumiem un sagatavoties runāšanai. Protams, arī grāmatas lasīšana un filmas noskatīšanās bija lietas, kas palīdzēja, jo tieši tās deva ieskatu par galvenajiem varoņiem un viņu stāstiem, kas olimpiādēs palīdzēja vieglāk un plašāk atbildēt uz jautājumiem.

Vai Tu teiktu, ka lasīšana un stāstu rakstīšana angļu valodā ir Tavi hobiji?

Jā, es varētu tos saukt par saviem hobijiem. Tās ir manas mīļākās un tuvākās nodarbes, ar kurām pavadu savas dienas brīvajā laikā.

Sagatavoja Edgars Grīnis

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.