Augsti sasniegumi ZPD pamatskolas grupā

Pamatskolas posmā, izvēloties tēmas saviem ZPD darbiem, šogad ļoti plaši tika pārstāvēta dabaszinību mācību joma.
Alens Kalns (7.b) un Mārtiņš Mazbergs (5.c) aplūkoja dažādas metodes dabaszinību tēmu apguvei. Alens par savu darbu ieguva 3. pakāpi, bet Mārtiņš 2. pakāpi. Kristians Brucis – Meiris (7.b) mēneša garumā iejutās sinoptiķa lomā – pētīja un prognozēja laikapstākļus. Par paveikto ieguva 2. pakāpes diplomu. Džulija Skutule (5.d) mājas apstākļos atkārtoti pārstrādāja papīru un secināja, ka tas nav sarežģīti. Par paveikto Džulija ieguva atzinību.
Paula Svile (8.b) atkārtoti darbojās veselības jomā un ieguva 2. pakāpes diplomu par sava miega kvalitātes ietekmes izpēti uz pašsajūtu dienas laikā.
Liene Sālava (7.a)  pārstāvēta tehnoloģiju jomu un pētīja fraktāļu pielietojumu dažādās dzīves situācijās. Liene secināja, ka izmantojot tehnoloģijas tas ir iespējams jebkuram interesentam. Liene par sava darba izstrādi ieguva 2. pakāpes diplomu. Visi iepriekš minētie jaunieši strādāja skolotājas Vidas Dreimanes vadībā.
Augsto 2.pakāpi ieguva arī Enriks Kalns (9.a), kurš savu darbu “Politisko režīmu ietekme uz žurnāla “Atpūta” saturu” izstrādāja skolotājas Sintijas Strautiņas vadībā. Darba gaitā viņš izpētīja žurnāla izdevējas E. Benjamiņas dzīvesstāstu un žurnāla “Atpūta” saturu pirms un pēc K. Ulmaņa apvērsuma. Secināja, ka žurnālā pēc demokrātijas likvidēšanas Latvijā parādījās diktatūrai raksturīgas iezīmes – personības kults, tautas vienotības un latviskuma uzsvēršana.
Paldies skolēniem un skolotājām par godam paveikto darbu!
Attēls – diagramma no Lienes Sālavas pētījuma.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.