Biomedicīnas pētījumu studiju centra un LU Cietvielu fizikas institūta apmeklējums

Turpinot svinēt skolas 100gadi, esam uzsākuši absolventu mēnesi, kurā dažas stundas mūsu skolēniem mācīs absolventi. 

Šodien mūsu mikrobioloģijas skolēni kopā ar Nīcas vidusskolas 12. klasi devās mācību ekskursijā uz Rīgu pie mūsu absolventa Artura Ābola, lai iepazītu Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, kā arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu. 

Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā mēs uzzinājām daudz jaunu un interesantu lietu, piemēram, kā tiek pētītas un audzētas šūnas, vīrusi un baktērijas, kādas ir nepieciešamās iekārtas, apģērbs un inventārs, lai to veiktu, veicām kristalizācijas eksperimentu ,kā arī uzzinājām, kur būtu jādodas mācīties pēc 12. klases un kādi ir nepieciešamie priekšmeti, kas jāapgūst, lai varētu šeit strādāt. 

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta iepazīšana bija lieliska pieredze ieskatīties šī institūtu darbinieku ikdienā. Uzzinājām, ka šajā institūtā ir 14 dažādas laboratorijas, kurās katrs var atrast savu nodarbošanos. Redzējām, kā tiek pētītas litija un nātrija baterijas, bija iespēja iemēģināt vakuuma skapi, kurš bija pildīts ar argonu, pārbaudījām savus dokumentus ar ultravioleto starojumu, kā arī redzējām elektromikroskopu.

PALDIES A.Ābolam par izcilo iespēju iepazīt ko jaunu un neredzētu!

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.