Četras skolēnu radošo darbu publikācijas

Latviešu valodas aģentūra izdevusi skolēnu radošo darbu krājumu “Mans grāmatplaukta stāsts”, kurā publicēti 2020. gada konkursa dalībnieku darbi. Priecājamies, ka te iekļauti arī Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 4 mūsu skolēnu – Viktorijas Jansones 12.a, Luīzes Špakas 12.a, Gustava Dāvida Breča 12.a, Lūkasa Straupenieka 5.b – darbi. Lepojamies!

Fragments no Viktorijas Jansones esejas:

Protams, katrā grāmatplauktā rotaļājas jaukā un neaizmirstamā bērnība, kas ir pilna ar krāšņām bildēm, kas dod vaļu plašai iztēlei. Bērnības sadaļa visā plašajā grāmatplauktā, ko sauc par dzīvi, ir ļoti nozīmīga. Manas pirmās nozīmīgākās grāmatas bija  ,,Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, ,,Šarlotes tīkls”, ,,Grāmata par Pepiju Garzeķi” u. c. Katra grāmata ko iemācīja un lika pamatus manai domāšanai tālākajā dzīvē. Karlsons iemācīja to, ka nav nozīmes, ko citi par tevi domā, un ir jādzīvo tā, kā pats vēlies. Šarlote pierādīja, ka draugi var kļūt par ģimeni. Pepija parādīja, cik stipra ir tēva un meitas mīlestība. To, cik daudz nozīmē draugi un cik liela nozīme ir ticībai un cerībai. Pepija bija mana mīļākā grāmata. Šobrīd grāmata krīt ārā no vākiem, tās lappušu stūri ir palikuši plāni, bet pats grāmatas vāks ir tik ļoti izbalējis saulē, ka Pepijas labi pamanāmie vasaras raibumi nu ir knapi saredzami.

Fragments no Luīzes Špakas esejas:

Mans grāmatplaukts visiem stāsta, ka esmu nelabojama romantiķe. Te ir grāmatas par mīlestību, kas ir visas dzīves atslēga. Jā, es patiešām uzskatu – ja cilvēki patiesi viens otru mīl, tad nekas nespēj stāties viņiem ceļā. Viņu mīlestība uzveiks jebkurus pārbaudījumus, ko dzīve uzliks. Lasot grāmatas, es saprotu, ka tajās var ieraudzīt dzīvi, kādu gribētu sev. Autori, kuru grāmatas es ieteiktu izlasīt ikvienam, ir Džeina Ostina, Emīlija Brontē, Anna Toda, Dženifera Nivena, Džons Grīns u. c.

Fragments no Gustava Dāvida Breča esejas:

Mana omīte savulaik bija ļoti liela grāmatu lasītāja, tāpēc, lai iegūtu kārotās grāmatas, padomju laikos ir pat stāvējusi ļoti garās rindās. Tā kā omīte pašlaik dzīvo pie mums, mēs visi ģimenē cienām viņas aizraušanos, un šo latviešu literāro mantojumu glabājam un turam kā vērtību un relikviju grāmatplauktā. Reizēm aizņemos kādu omītes grāmatu, kas nepieciešama literatūras stundās. Tad esmu lepns – man ir pašam sava personīgā grāmata! Tāpēc es ļoti cienu omītes ieguldījumu un ceru, ka kādreiz būs laiks izlasīt arī citus latviešu klasiķu grāmatas.

Fragments no Lūkasa Straupenieka esejas:

Mans grāmatplaukts čum  un mudž no dažādu puišu piedzīvojumiem.  Te ir paslēpies negantais Niks, ielavījies pārgalvīgais Gregs un lidinās jautrais Karlsons.  Te ir arī Gulivers, kurš stāsta par savu jūras ceļojumu un notikumiem dažādās zemēs. Šie varoņi man māca iepazīt sevi un novērtēt savus klasesbiedrus, kuri ir draudzīgi.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.