Citāda vēstures stunda

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 10. klašu skolēni piedalījās vēstures un sociālo zinātņu stundā, kuras galvenā tēma bija “Morāles dilemmas vēsturiski kritiskās situācijās”. Skolēni tikās ar Žaņa Lipkes memoriālā muzeja pedagogi Maiju Meieri-Oši, kura pastāstīja kā Otrais pasaules karš pārvērta vienkāršo cilvēku dzīves, kādus grūtus lēmumus bija jāpieņem cilvēkiem, kas sastapās ar nacistu okupācijas režīma skarbo realitāti. Skolēni uzzināja arī par tiem liepājniekiem, kuri, riskējot ar savām dzīvībām, glāba desmitiem ebreju no nāves.

Kā pēc stundas atzina skolēni: “Es sapratu, ka mēs nevaram sūdzēties par to, kā mēs dzīvojam šodien, jo nevar salīdzināt ar kara laiku. Cilvēkiem bija jāpieņem ļoti smagi lēmumi.”

“Šī stunda man lika aizdomāties, cik ļoti ebrejiem bija jācieš tikai tāpēc, ka viņi bija tie, kas bija. Es uzskatu, ka jāciena katrs cilvēks neatkarīgi no viņa tautības.”

Savukārt Maija Meiere-Oše atzina, ka “galvenais nepalikt vienaldzīgiem un jebkuros apstākļos saglabāt cilvēciskumu”!

Sagatavoja skolotāja Sintija Strautiņa

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.