Comenius pirmais posms: Polija

No 21.-27. oktobrim četri mūsu skolas pārstāvji devās uz Poliju, uz pilsētu Trzebinia, kas atrodas netālu no Polijas otras lielākās pilsētas ̶ Krakovas. Šis brauciens tika organizēts, jo mūsu skolā tiek īstenots Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas apakšprogrammas Comenius aktivitātes Skolu partnerības projekts, kas tiks īstenots no 2012. gada augusta līdz 2014. gada jūlijam.

Braucienā uz Poliju devās mūsu skolas direktors Kārlis Strautiņš un angļu valodas skolotāja Baiba Kačanova, kā arī divas skolnieces, kuras tika izvēlētas atlasē: Dženeta Kukuka no 9.a un Kitija Roze no 11.a.

Projekta mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar citvalstu tradīcijām, kultūru un sabiedrību. Projekta ietvaros Polijā tika rakstīta grāmatas ‘’Eiropas ceļojums caur dzīvi un pārmaiņām’’ pirmā nodaļa, kuras tēma bija transports. Skolēni varēja izvēlēties, vai nu rakstīt stāstu, vai arī zīmēt grāmatas ilustrācijas, zīmējumos attēlojot dažādus transportlīdzekļus vai vietas un varoņus, kas tika attēloti rakstītajā nodaļā.

Projektā piedalījās skolotāji un skolēni no deviņām valstīm: Portugāles, Grieķijas, Lielbritānija, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Turcijas, Vācijas un Itālijas.

Skolēni dzīvoja viesģimenēs, lai iepazītu poļu ikdienas dzīves paradumus un valodu.

Polijā norisinājās diskusijas skolēnu un skolotāju starpā, kas veicināja angļu valodas pielietojumu un zināšanu attīstību. Projekta dalībnieki tika vesti dažādās ekskursijās, kurās bija iespēja apskatīt slavenas un vēsturiski nozīmīgas vietas. Skolēni piedalījās kaligrāfijas jeb glītrakstīšanas stundā, kuru pasniedza profesionāla kaligrāfijas pasniedzēja. Zīmēt ar spalvu un tinti nebija viegli, toties tika atklāti daudzi talantīgi skolēni, kuriem tas ļoti labi padevās. Poļu skolēni ārzemju skolēniem bija sagatavojuši pārsteigumu un uzrīkojuši nelielu ballīti pie ugunskura par godu jauniegūtajiem draugiem. Brīvajā atmosfērā bija iespējams sarunāties ar ārvalstu skolēniem vēl brīvāk, tāpēc ballītes laikā starp dažādu valstu skolēniem izveidojās ciešas draudzības saites, kas arī bija projekta galvenais mērķis.

Atvadīties, protams, bija skumji, bet labi, ka ir iespēja izmantot modernos komunikācijas veidus Skype, Twitter Facebook u.c. Šis brauciens ir lieliska iespēja izmantot angļu valodu ikdienā un apceļot Eiropu. Projektā var piedalīties ikviens skolēns, kas mācās 10.‒12. klasei, prot sazināties angļu valodā, prot zīmēt vai veidot prezentācijas vai video u.c. un labprāt uzņemtu arī skolēnus no citām valstīm savā ģimenē, kad projekts nākamgad septembrī notiks mūsu skolā. Jums ir visas iespējas! Nākošais brauciens ir uz Vāciju. Kārdinoši vai ne?

Raksta autore: Kitija Roze 11a

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.