Debašu darbnīcas 2.0

Sestdien 18. oktobrī mūsu skolas debatētāji  kopā ar skolotājām Solvitu Matvejevu un Lindu Zandi piedalījās Dobeles Valsts ģimnāzijas organizētajā labas gribas pasākumā „Debašu darbnīcas – 2.0”. Pasākuma mērķis bija trenēties 2014./2015.gada debašu turnīriem, paaugstināt argumentācijas un debatēšanas prasmes, kā arī parādīt šo prasmju pielietojumu profesionālajā dzīvē. Pasākumā piedalījās arī debatētāji un debašu treneri no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Liepājas 15. vidusskolas, Ventspils 4. vidusskolas, Auces vidusskolas, Kuldīgas 4. vidusskolas un Dobeles Valsts ģimnāzijas.

Radošo darbnīcu iesākumā publiku pārsteidza Saeimas deputāta un Nacionālās Apvienības pārstāvja Raivja Dzintara ierašanās. Viņš uzstājās ar ļoti interesantu un aizraujošu lekciju „Septiņi soļi ceļā uz mērķi”. Lekcijas noslēgumā viņš atbildēja uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem, dalījās savā pieredzē un iesaistījās diskusijās ar pasākuma dalībniekiem.

Dienas turpinājumā jaunieši devās uz debašu darbnīcām, kur viņi varēja papildināt savas zināšanas par debašu struktūru un noteikumiem, rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Vēlāk visi dalībnieki tika sadalīti jauktās komandās, lai veicinātu sadraudzību starp pilsētām un pieredzes apmaiņu. Skolēniem tika dotas 2,5 stundas laika, lai sagatavotos diviem debašu riņķiem par tēmu „Vieglo automašīnu vadītājiem, kuri pārvietojas bez pasažieriem ir/nav jāpiemēro sods”.

Visi pasākuma dalībnieki dienas noslēgumā atzina, ka pasākums devis neatsveramu pieredzi, motivāciju un iedvesmu ne tikai debašu prasmju pilnveidošanai, bet arī sevis kā personības attīstīšanai ceļā uz saviem mērķiem. Pasākumā iegūti jauni draugi un pozitīvas emocijas.

IMG_1137 IMG_1143 IMG_1152 IMG_1154 IMG_1155 IMG_1158 IMG_1159

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.