Debesu plašumus palīdzam apgūt pirmklasniekiem

No 10. līdz 14. martam Liepājas skolās norisinājās Radošuma nedēļa. Visu nedēļu skolās mācības norisinājās radošuma zīmē.

12. marta vakarā Ezerkasta sākumskolas 1.b klases audzinātāja Daiga Demitere-Krūmkalna sadarbībā ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolas pārstāvjiem un skolai piederošo teleskopu pirmklasniekiem deva iespēju debesīs atrast savu Radošo zvaigznāju. Tas veidojās savienojot vienā līnijā debesīs spīdošo objektus Zemes pavadoni – Mēnesi, lielāko planētu Saules sistēmā – Jupīteru un spožāko zvaigzni nakts laikā – Siriusu.

Interesenti bija ne tikai pirmās klases audzēkņi, kā arī vecāki, kas uztvēra, varbūt pat zināmus, faktus par mūsu zvaigžņu sistēmu ar nepārspīlēti lielu interesi.

Kamēr teleskops bija aizņemts kādam citam zvaigžņu vērotājam, pārējiem bija iespēja izmēģināt kādu no planšetdatoru piedāvātajām debesu gida aplikācijām, kur ļoti detalizēti varēja apskatīt gan zvaigznes, gan planētas, dziļās debesis un kosmosa kuģus.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.