Efektīva laika plānošana – panākumu atslēga!

Šodien mūsu skolas 8. c klases skolēni piedalījās personības izaugsmes treneres (koučs) Intas Santas un karjeras konsultantes Vinetas Muskates tiešsaistes platformā Zoom rīkotajā nodarbībā “Efektīvas laika plānošanas metodes pašvadīta mācību procesa (un ne tikai) organizēšanai”.

Ņemot vērā attālinātā mācību procesa izaicinājumus, pasākuma tēmas iniciatore bija klases audzinātāja Zane Vāciete.

Nodarbības sākumā, pasākuma vadītājas mudināti, skolēni veidoja detalizētu sarakstu ar dienas laikā paveiktajiem darbiem. Tad tos sadalīja 4 grupās: steidzams – svarīgs, steidzams – nesvarīgs, nesteidzams – svarīgs, nesteidzams – nesvarīgs.

Par šo metodi sīkāk ŠEIT: https://www.eisenhower.me/eisenhower-matrix/)

Turpinājumā skolēni izrunāja katras veicamo darbu grupas plusus un mīnusus, minēja piemērus un meklēja risinājumus efektīvākai laika plānošanai. Kopā identificēja “laika zagļus”, no kuriem vajadzētu atteikties, akcentēja plānošanas nozīmi ikdienā.

Personības izaugsmes trenere ieteica skolēniem laicīgi ieplānot svarīgos darbus, kuru termiņš ir zināms, bet nav tūlīt (nesteidzamie – svarīgie darbi), jo tā var samazināt steidzamo un svarīgo darbu apjomu. Savukārt mirkļos, kad izpaliek kāds steidzams un svarīgs darbs, pievērsties nodarbēm, kas rada prieku un sniedz pilnvērtīgu atpūtu. Tāds bija arī mājas darbs – sastādīt lietu sarakstu, kuras sagādā prieku, laimi un mieru!

Atgriezeniskās saites laikā skolēni atzina, ka nodarbība bijusi vērtīga un tagad zinās, ka nesteidzamos -svarīgos darbus vajag iepriekš ieplānot, steidzamos –  nesvarīgos  labāk deliģēt citiem, bet nesteidzamos – nesvarīgos var nedarīt nemaz.

Prasme efektīvi plānot laiku ir būtisks priekšnosacījums panākumiem mācībās un karjerā, atslēga veiksmīgai dzīvei.

Paldies skolēniem par atsaucību un Intai Santai par noderīgo informāciju. Pasākums notika ikgadējās Karjeras nedēļas ietvaros.

P.S. Ņemot vērā skolēnu un klases audzinātājas pozitīvās atsauksmes par pasākuma saturu un aktualitāti attālinātā mācību procesa apstākļos, tika nolemts tuvākajā laikā līdzīgus “zoom” organizēt arī pārējo 8. klašu un visiem 7. klašu skolēniem.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.