Ekskursija uz lidostu “Rīga” un “MADARA Cosmetics” ražotni

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Ekskursijas uz uzņēmumiem” 2019. gada 23. aprīlī no pulksten 6.00 līdz 18.00

 VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” un “MADARA Cosmetics” ražotne

 Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķis un uzdevumi: Darba pasaules iepazīšana piedaloties ekskursijās VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” un “MADARA Cosmetics” ražotnē.

 Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. a un 10. b klases skolēni – 32

 Ekskursijā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga” vispirms visiem bija jāuzrāda personu apliecinošus dokumentus, tad notika iepazīšanās ar ekskursijas vadītāju, drošības un kārtības noteikumiem un pasākuma norisi. Uzvilkuši speciālas, drošības prasībām atbilstošas atstarojošas vestes, skolēni iepazinās ar lidostas darbības virzieniem, darba vidi un nepieciešamo profesiju daudzveidību – pilots, stjuarts, drošības darbinieki, krāvēji, dispičeri, šoferi, tehniskie darbinieku, ornitologs u.c.

Piedaloties šajā ekskursijā skolēni uzdeva daudz jautājumu par darbinieku pienākumiem, prasmēm un izglītību, uzzināja daudz jauna par lidostas darbību. Visiem bija interesanti iekļūt vietās, kas parastiem pasažieriem ikdienā nav pieejamas, iet cauri metāla detektoram un braukt pa lidostu, skatīties lidmašīnas un uzzināt par iespējām strādāt lidostā. Īpaši aizraujoša šī ekskursija šķita tiem jauniešiem, kuri vēl nekad nav lidojuši.

AS “MADARA Cosmetics” uzņēmuma pārstāvis iepazīstināja skolēnus ar laboratoriju un ražošanas procesu no formulu izstrādes brīža līdz gatavam produktam, kopā ar skolēniem pārrunāja ķīmiskajā rūpniecībā nepieciešamo profesiju daudzveidību – ķīmiķis, tehnologs, parfimērs, laborants, kā arī dizainera, mārketinga specialista, modeļu, fotogrāfu, u.c. speciālistu lomu kosmētikas uzņēmuma darbībā.

Skolēni bija priecīgi, ka spēja atbildēt uz gida uzdotajiem jautājumiem, jo tie bija saistīti ar skolā mācīto. Daži apsvēra iespēju nākotnē strādāt līdzīgā darba vietā, citi interessējās, kur var apgūt šajā nozarē nepieciešamās profesijas, un kuriem mācību priekšmetiem skolā būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība.

Atpakaļceļā jaunieši dalījās iespaidos par dzirdēto un redzēto, iespējamajiem nākotnes plāniem.

Atbildīgās par pasākumu 10. klašu audzinātājas Evija Jaunzeme un Daiga Straupeniece.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.