Ekskursija uz Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru Irbenē

KAAP  “Iepazīsti Latvijas uzņēmumus” Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs Irbenē

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķi:

  1. Iepazīstināt skolēnus ar Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra Irbenē darbības mērķi un tehniskajām iespējām.
  1. Veicināt jauniešu interesi par tehnoloģijām un ietekmēt karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 5.,  6. un 9. klašu skolēni – 41.

Atvērto durvju dienu laikā mūsu skolas skolēni apmeklēja Ventspils Starptautisko radioastronomijas centru Irbenē. Gida pavadībā viņi apskatīja radioteleskopu kompleksu – 32 metru diametra parabolisko antenu un tās infrastruktūru, izstaigāja 700 metrus garo pazemes tuneli, kas savieno radioteleskopus, kā arī apskatīja RT-8 torni, kurā izvietota ekspozīcija par antenu RT-16 un RT-32 vēsturisko darbību Padomju savienības laikā, un tam blakus 16 metru diametra antenas šķīvi, kurš novietots uz zemes un pieejams interesentu apskatei, kā arī jaunatvērto LOFAR-LATVIA antenu lauku. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja kādas profesionālās izaugsmes iespējas nākotnē var sniegt šāda infrastruktūra un kādu profesiju pārstāvji šobrīd strādā šajā objektā, saņēma atbildes uz citiem ar izglītību un karjeru saistītiem jautājumiem. Ekskursija bija iespaidīga, jo atvērto durvju laikā iespējams iekļūt tur, kur parastās dienās ne. Secinājums – šis objekts vismaz vienreiz dzīvē katram ir jāapmeklē!

Atbildīgie par pasākumu skolotāji Daiga Zakovica un Mārtiņš Mamis.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Erasmus+ skolu stratēģisko partnerību projekts, kura saturs fokusēts uz STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību priekšmetu efektīvu un saistošu mācību materiālu izstrādi un aprobēšanu, izmantojot spēļošanu mācību procesā. Īstenošanas termiņš: 01.11.2019.-31.10.2021.

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.