Ēnu dienas apkopojums

Šogad, kā katru gadu, mūsu skolas skolēni aktīvi iesaistījās Ēnu dienas aktivitātēs.

Daudzi jaunieši izmantoja Liepājas pilsētas Domes piedāvātās vakances. Tā 12.b klases skolniece Kitija Okmane ēnoja Domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, 10.b klases skolniece Paula Pūpe – Domes priekšsēdētāja vietnieku Ati Deksni,  11.a klases skolēns Roberts Ozoliņš ēnoja  IT daļas speciālistus, 10.b klases skolniece Rebeka Margrieta Laugale – Juridiskajā daļā, savukārt finanšu pārvaldē pabija 9.c klases skolniece Elizabete Balode un 10.b klases skolēns Krists Graudužis.

Kitija Okmane: “Dienas gaita bija īsa, toties aizraujoša. Interesanti bija piedalīties vienā no domes sēdēm par nomināciju “Goda liepājnieks” un “Gada liepājnieks” piešķiršanu.

Elizabete Balode: “Mana pieredze ēnu dienā bija lieliska. Ēnojot Domes finanšu nodaļas pārstāvi,  ieguvu ļoti plašu ieskatu šajā jomā. Šī diena lika man pārdomāt, ko vēlos darīt nākotnē, jo redzēju, ko dara cilvēki šajā profesijā. Manuprāt, guvu noderīgu pieredzi un redzēju, kāda ir diena šīs profesijas pārstāvim dzīvē, jo, lasot par profesiju internetā, nevar gūt tik lielu ieskatu, kā tas patiesībā ir.”

Visaktīvākie ēnotāji šogad bija 11.a klases skolēni. Lielā mērā tas bija viņu klases audzinātājas Evijas Jaunzemes nopelns, kura visus savas klases jauniešus mudināja atrast ēnu devējus un arī pati piedalījās ēnošanas vietu sarunāšanā. Jaunieši ēnoja Kurzemes rajona tiesā, UPB RK metāls, Ezerkrasta sākumskolā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Liepājas birojā, LOC Kultūras daļā, Liepājas pilsētas domē, Dzintara veterinārajā klīnikā, SIA “InRex”, LOC LBJC, “A” aptiekā, Swedbank Liepājas filiālē, LiepU, RTU, Liepājas SEZ, SIA “Sense Media”, TDA “Rucavietis” un BK “Liepājas Basketbols”.

Galvenās atziņas: “Ļoti noderīgs pasākums, kaut arī vienas dienas laikā var tikai nojaust par profesijas specifiku. Pozitīvi tas, ka “ēnas” plaši stāstīja par profesiju, veicamajiem pienākumiem, kā arī izglītības iestādēm, kurās var apgūt minēto profesiju. Vērtīgākais, ka varēja arī praktiski līdzdarboties. Ir arī gadījumi, kad jaunieši saprata, ka šī profesija nav  viņam atbilstoša, taču arī tas ir labs secinājums.”

Visjaunākie mūsu skolas ēnotāji bija 6. klašu skolēni. 6.a klases skolēni ēnoja Ugunsdzēsēju depo, Ledus hallē un autoservisā. 6.c. – futbola treneri, grāmatvedi, Liepājas reģionālās slimnīcas ārstu, sākumskolas skolotāju, restorāna vadītāju, pavāru un picu cepēju. Visi dalībnieki sajūsmā par iespēju uzzināt ko jaunu, un daudziem ir atziņas par to, ka pārsvarā darbs nav viegls, bet ir interesants. Nākošajā gadā piedalīties grib 100% no tiem, kuri piedalījās šogad.

7.a klases skolniece Paula Roķe pirmsskolas izglītības iestādē “Mazulītis” palīdzēja audzinātājai, bet Samanta Sabīne Pieče ēnoja Liepājas reģionālās slimnīcas fizioterapeiti Daigu Plostnieci.

No 8.c klases ēnot devās trīs skolēni. Viens ēnoja ugunsdzēsējus, jo viņš savu karjeru vēlas saistīt ar šo profesiju, divi citi puiši vēroja hokejistu (vārtsargu). Puiši arī nākamajā mācību gadā vēlas piedalīties Ēnu dienā, jo tas ir bijis ne tikai interesanti, bet arī noderīgi.

10.b klases skolniece Sāra Marta Golta ēnoja laikraksta “Kurzemes Vārds” žurnālisti Ilzi Ozoliņu. Viņa atzīst, ka uzzināja daudz jauna par šo profesiju: “Diena bija interesanta, un tas man bija gandrīz, kā atvērt acis, un tagad skaidri zinu, ka kļūšu par žurnālisti!”.

Viņas klases biedre Elīna Jūrmale ēnoja pirmsskolas izglītības iestādes “Mazulītis” vadītājas vietnieci Elgu Kraukli: “Pirmo reizi ēnoju, un viennozīmīgi,  nebija veltīgi pavadīts laiks! Ēnu diena ir fantastiska lieta, tikai daudzi to vēl nesaprot. Man ēnošana bija ļoti noderīga. Sapratu, vai tā ir man piemērota profesija un vide. Viss noritēja fantastiski un lieliska pieredze! Cilvēki bērnudārzā bija jauki un laipni. Pozitīvu emociju lādiņš un nākamgad noteikti iešu atkal kaut kur!”.

Elvis Frišfelds ēnoja SIA “Tet” projektu vadītāju Rīgā un saņēma ļoti labas atsauksmes no ēnu devēja par nopietno attieksmi un ieinteresētību šajā profesijā.

Kristers Reinis ēnoja projektu koordinatoru Skrundas novada pašvaldībā.Viņš šo dienu uzskata par ļoti produktīvu, tāpēc ka klātienē uzzināja, ar ko nodarbojas šajā profesijā strādājošie, kā arī to, kā pašvaldība  rūpējas par saviem iedzīvotājiem, lai gan tas viss paliek “aizkulisēs”.

Arī topošie absolventi izbrīvēja laiku, lai dotos ēnot dažādus speciālistus.

12.a klases skolniece Agnese Aigare ēnoja kosmetoloģi, Sofija Segliņa – Daci Dārziņu, kas ir viena no Liepājas Bērnu un Jaunatnes Centra struktūrvienības “Jauniešu māja” projektu vadītājām, Vanese Migliniece bija bērnudārzā, Ilze Baumgarte – SAF tehnika, Edvards Eniņš – Powerhous.

12.b klases skolēns Lauris Baks apmeklēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti, kurā ēnoja topošo veterinārārsti. Lauris: ”Latvijas Lauksaimniecības Universitātē es iepazinos ar studentes Elīzas ikdienu veterinārmedicīnas fakultātē. Diena bija gara no 9:30 lidz 18:00, bet ļoti aizraujoša. Dienas gaitā bija iespēja apmeklēt 2 lekcijas un arī praktiskos darbus anatomikumā un operāciju zālē, kamēr notika operācija kaķim. Iepazinos arī ar visu pārējo fakultāti un veterināro klīniku. Šī man bija ļoti noderīga un arī reizē ļoti aizraujoša diena!”.

Ceram, ka šo jauniešu pieredze un atziņas iedvesmos skolēnus vēl aktīvāk iesaistīties Ēnu dienas aktivitātēs nākošā gadā.

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.