EP deputāts Krišjānis Kariņš iedvesmo veiksmei Raiņa 6. vidusskolas skolēnus

EP deputāts Krišjānis Kariņš iedvesmo veiksmei Raiņa 6. vidusskolas skolēnus

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš piektdien, 23. martā, reģionālās vizītes laikā LBJC “Vaduguns” telpās tikās ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. un 11. klašu jauniešiem, lai dalītos savā pieredzē un atziņās, kā būt veiksmīgam.

Tikšanās noritēja brīvā gaisotnē. Jaunieši ieinteresēti klausījās deputāta atraktīvo stāstījumu par viņa bērnību, skolas gaitām un studiju gadiem Amerikas Savienotajās Valstīs, par viņa vēlmi dzīvot un strādāt Latvijā, būt piederīgam neatkarīgās valsts veidošanā. Krišjānis Kariņš vairākkārt akcentēja savas dzīves grūtākos un izšķirošākos momentus un aicināja jauniešus nekad nepadoties un vienmēr meklēt izeju no it kā bezcerīgām situācijām. Sarunas laikā viņš nedaudz pieskārās arī savai politiskajai darbībai un atzina, ka, pirms doties politikā, svarīgi sevi apliecināt profesionālā jomā. Deputāts mudināja jauniešus atrast savu veiksmes formulu, kā arī ieteica neatlikt studijas uz vēlāku laiku, bet uzsākt tās uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas. Izmantojot trāpīgas līdzības ar klavierēm par spēju saredzēt galveno un izprast sistēmas likumsakarības ikvienā lietā, mudināja “pildīt ķirbi, kurš atrodas virs pleciem, jo tas kalpos visilgāk”.

Tikšanās noslēgumā Krišjānis Kariņš uzaicināja 4 skolas pārstāvjus jūnijā viesoties Briselē, lai klātienē iepazītu Eiropas Parlamenta darbu. Par skolēnu karjeras plānu izstrādes vadīšanu un Skolēnu mācību uzņēmumu koordinēšanu šī iespēja piešķirta sociālo zinību skolotājai Dacei Knīse un par rezultatīvu skolēnu sagatavošanu olimpiādēm – ģeogrāfijas skolotājai Airai Brizgai. Par sasniegumiem Zinātniski pētniecisko darbu lasījumos un olimpiādēs uz Briseli dosies arī 10. a klases skolnieks Gunārs Bonka un 11. a klases skolnieks Aigars Jančauskis.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Starptautiskās nevalstiskās organizācijas “VoteWatch Europe” pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem Krišjānis Kariņš ir augstajā 19. vietā un ir vienīgais no visiem Baltijas valstu deputātiem, kurš iekļauts 70 ietekmīgāko deputātu sarakstā.

Sagatavoja: Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.