Es gribu! Es varu! Es daru!

Es gribu! Es varu! Es daru!

No 16. līdz 20. oktobrim Liepājas pilsētā norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras devīze šogad bija “Es gribu! Es varu! Es daru!”. Tās laikā skolēniem ar dažādu pasākumu palīdzību bija iespēja iepazīt darba tirgu un profesijas, padomāt par savu karjeras izvēli un iespējām. Piedāvāto pasākumu klāsts pilsētā un mūsu skolā uz vietas bija plašs.

Skolotāja Daiga Muižule kopā ar saviem 10. klases skolēniem un vēl dažiem skolēniem no 11. un 12. klases piedalījās Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā “Iedvesmas stunda” DALP 5. vidusskolā, kurā skolēnus uz savu spēju un talantu apzināšanu iedvesmoja dziedātājs Renārs Kaupers. Pasākumu vadīja mūziķis Arstarulsmirus jeb ex Gustavo un iniciatīvas “Iedvesmas stunda” vadītāja Diāna Kļimčenko. Pasākuma iedvesmotāju, Renāra un Gustavo dziesmu un atziņu rosināti, skolēni dalījās savos plānos un nākotnes nodomos, kopīgi meklēja iedvesmas avotus dzīvē.

Pateicoties projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējumam, mūsu skolā skolēniem bija iespēja piedalīties personības izaugsmes trenera vadītā meistarklasē “Sevis iepazīšanas treniņš”, kuras mērķis bija veicināt skolēnos savu stipro un vājo pušu apzināšanos un šo zināšanu pielietošanu karjeras plānošanā. Savukārt 10. un 12. klašu skolēni piedalījās seminārā “Karjeras lēmuma pieņemšana personības izaugsmes aspektā”, kas rosināja jauniešus apzināties savu potenciālu un reālās iespējas karjeras jomā, apgūt prasmi formulēt efektīvu mērķi un konkretizēt skatījumu uz savu karjeru.

Mūsu skolas skolotāji kopā ar saviem skolēniem aktīvi izmantoja iespēju apmeklēt piedāvātos pasākumus citur Liepājā. Tā iespēju doties ekskursijā uz uzņēmumu LSEZ  SIA “Jensen metal” izmantoja skolotājs Aigars Brečš ar 7. klases puišiem un Aivars Blūms ar saviem 9. klases skolēniem.

Mājturības skolotāja Selita Novicka kopā ar 7. un 8. klašu metenēm piedalījās ātradīšanas čempionātā “Adi ātri” J.Čakstes 10. vidusskolā, kur 7. a klases skolnieces Aleksandra Beierbaha un Lauma Straupeniece ieguva godalgoto 2. un 3. vietu.

Savukārt skolotāja Daiga Straupeniece kopā ar saviem 9. klases skolēniem apmeklēja SIA “Expedit Baltic” metālapstrādes ražotni, kur piedalījās arī uzņēmuma rīkotajā konkursā. Oktobra beigās skolā ieradās uzņēmuma “Expedit Baltic” vadītāji, lai personīgi pasniegtu balvas mūsu skolas uzvarētājkomandai: Demianam Bergam, Emīlam Kairēnam, Ģirtam Ķerim un Kristeram Straupeniekam. Šī komanda visu Liepājas skolu komandu vidū, kas Karjeras nedēļas laikā apmeklēja uzņēmumu, spēja no atsevišķām detaļām visātrāk salikt kopā helikopteru.

Karjeras izglītību skolā realizējam regulāri, ne tikai Karjeras nedēļas ietvaros, par to lasiet mūsu skolas mājas lapā http://citadaskola.lv/karjera/

Sagatavoja: Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.