Esi sinerģisks!

Šajā mēnesī tika realizēts sestais paradums “Esi sinerģisks!”, mēneša moto “Jūsu dzīve ir jūsu lēmumi, nevis apstākļu rezultāts”. Tas bija mēnesis par empātiju un cieņu. Šīs īpašības ir ļoti līdzīgas, un abas ir svarīgas, it īpaši jauniešu vidū. Jauniešiem ir vairāk jāizjūt empātija pret citiem cilvēkiem. Vairāk jābūt iejūtīgākiem un mazāk asiem pret pārējiem. Kā arī tikpat svarīgi ir cienīt pārējos, jo tā, kā tu izturies pret pārējiem, tā viņī izturēsies pret tevi. Tātad, ja necienīsi citus, viņi necienīs tevi.  

Projekta sestajā mēnesī mēs devāmies uz Liepājas Jauniešu māju, kur kopā mācījāmies un iesaistījāmies spraigās diskusijās. Tur mēs spēlējām spēli “Vēlēšanu pilsēta”, tā bija par demokrātiju un vietējo pašvaldību. Ar simulācijas spēles palīdzību analizējām savu rīcību dažādās situācijās un meklējām risinājumus. Kopā stiprinājām izpratni par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs vieno. Šajā mēnesī turpinājām iepriekšējā mēneša moto “Vispirms centies saprast, tad tiksi saprasts!”, jo politikā ir ļoti svarīgi, ka abas puses viens otru saprot un pieņem pareizos lēmumus, pareizajos brīžos.  

Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja attīstīt savu izpratni par demokrātiskajiem procesiem un politisko procesu attīstību vietējā, nacionālā un starptautiskā līmeni. Tas ir svarīgi, ka arī jaunieši ir informēti par šādām lietām, lai viņi zina, kā tas viss strādā un kad būs laiks, lai arī viņi prastu pieņemt lēmumu demokrātiskajos procesos.  

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.