„Exchanges for All” aktivitātes atkal tiešsaistē

No 31. maija līdz 4. jūnijam mūsu skolas skolēni piedalījās divās Starptautiskā skolu sadarbības projekta “Exchange for All” NORDPLUS junior programmas finansētās nometnēs – “Going North-1” un “Going North–2”.

“Going North-1″ projektā 7.a klases jaunieši sadarbojās ar Lietuvas un Dānijas skolēniem, “Going North-2” – 7.b un 7.c klašu skolēni – ar Lietuvas, Zviedrijas un Polijas jauniešiem.

Mūsu skolā projekta aktivitātes notika gan tiešsaistē, gan klātienē.

  • Galvenā projekta aktivitāte bija jauniešu darbs starptautiskās grupās platformā Zoom. Sadaloties pa diviem no katras valsts, jaunieši sprieda par ilgtspējīgu pārtikas izmantošanu un veidoja prezentācijas par šīs problēmas risinājumu iespējām, vadoties pēc speciāli šī projektu vajadzībām izveidota bukleta norādījumiem: saite
  • Cirkus darbnīca Gunitas Bīskapas vadībā mūsu skolā notika klātienē. “Going North-1” grupas jaunieši veidoja priekšnesumu ar akrobātiskiem elementiem: saite
  • Mūzikas darbnīcu Zoom platformā “Going North-2” grupai vadīja Andrew Andy Penny no Lielbritānijas. Par pārsteigumu visiem, izrādījās, ka arī šādā formātā iespējams izveidot brīnišķīgu priekšnesumu: saite
  • Mūsu jauniešu izveidoto video prezentāciju par 6.vidusskolu un pilsētu, kuru demonstrēja pārējo valstu dalībniekiem, un dažas grupu darba prezentācijas par ilgtspējīgu pārtikas izmantošanu var aplūkot šeit: saite
  • Par to, kā jaunieši katru rītu un pēc pusdienām tiešsaistē mācījās jautrus deju soļus, kā arī ieskatu par citām projekta aktivitātēm var gūt šeit: saite

Projekta noslēgumu mūsu skolēniem sarīkojām Zirgu salā pie Dabas mājas, kur notika visu iesaistīto valstu projekta norises izvērtēšana Zoom, sertifikātu izsniegšana, Komunālās pārvaldes pārstāvja Jura Muskata stāstījums par Zirgu salas rašanos un iespējām, pusdienas un neliela foto sesija.

Galvenie secinājumi: 1) izdevās labāk, nekā bija cerēts, vislabāk būtu klātienē, bet arī šādi – kombinēti, nav slikti, jauniešu vidējais vērtējums 10 baļļu sistēmā – 8,  2) ļoti patika cirkus darbnīca, arī mūzikas, 3) forši skolotāji, 4) labs ēdiens, 5) darbs starptautiskās grupās atkarīgs no visu dalībnieku iesaistes, tāpēc daudzās grupās tas bija veiksmīgs, dažās neizdevās, 6) mūsu skolēnu angļu valodas prasmes ir ļoti labas, daļai skolotāju vēl ir, kur augt😊, 7) mūsu skolā ir labs tehniskais nodrošinājums šādu sarežģītu un komplicētu digitālu projektu realizēšanai. Jāpiebilst, ka, pateicoties projekta finansējumam, esam kļuvuši par 2 platleņķa webkamerām bagātāki, kas lieti noderēs nākamajos projektos.

Vienlaicīgi šajā laikā daudzās Eiropas valstīs „Exchanges for All” projekta ietvaros norisinājās 4 nometnes par ilgtspējīgas pārtikas izmantošanu.

Kopumā šādas starptautiskas bezmaksas nometnes 7.,8. klašu skolēniem no 15 Baltijas reģiona skolām par projekta līdzekļiem notiek kopš 2015. gada. Mūsu skola jau trešo gadu piedalās šajā projektā, jo mums kā ekoskolai ir saistošs projekta galvenais vadmotīvs – ekoloģija. Protams, vienmēr ir arī jauki nedēļu pabūt citā valstī starptautiskā vidē, kaut arī šoreiz satikšanās ar citu valstu skolēniem jau otro reizi notika attālināti, pieredze ir nenovērtējama.

Liels paldies jauniešiem par aktīvo iesaistīšanos un nopietno attieksmi. Paldies klašu audzinātājām Jolantai Klamerei un Sigitai Stefanai par bērnu motivēšanu un organizēšanu. Īpašs paldies Edmonam Grudulam, kurš atbalstīja jauniešus prezentācijas izveidē par mūsu valsti, pilsētu un skolu un sniedza vērtīgus padomus brīžiem sarežģītajā grupu darbā par ilgtspējīgu pārtikas izmantošanu. Paldies skolas vadībai un medmāsai Dacei Knīsei par epidemioloģiskās drošības nodrošināšanu (testi, maskas, telpu loģistika…) Un, protams, liels paldies mūsu neredzamajam, bet visur klātesošajam skolas IT speciālistam Maigonim Elleram par tehnisko atbalstu. Liels paldies arī galvenajam “Exchanges for All” koordinatoram Bo Otterstrøm no Dānijas un mūsu ēdinātājiem SIA “Loms”.

Projekta koordinatore mūsu skolā – Vineta Muskate

  

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.