FIZMIX festivāls

FIZMIX festivāls

12. maijā Rīgā notika pirmais FIZMIX festivāls Latvijas skolu skolēniem. Jau 23 gadu garumā tiek organizēti konkursi skolēniem, kuriem patīk eksperimentēt un kuriem interesē dabaszinātnes. Šogad pasākums netika rīkots reģionos, bet uzreiz pēc neklātienes kārtas, labākās desmit reģiona komandas tika aicinātas uz FIZMIX festivālu.

Konkursa pirmajā neklātienes kārtā skolēniem jārisina 30 uzdevumi, tai skaitā 5 eksperimentāli.
Kurzemes reģiona 30 komandu pulkā bija arī 2 mūsu skolas komandas: “Big smadzenes” – Kate Annika Antāne, Elizabete Bukante, Emīls Kairēns, Roberts Ozoliņš, Kristers Straupenieks ( 9.a klase), konsultants Zigeta Simanoviča un  “Citāda fizika” – Imants Holma, Nauris Seleņa, Daniels Vidopskis, Dāvis Šiliņš, Ralfs Kļava (8.b klase), konsultants Uldis Žaimis.
Lielā konkurencē un ar neatlaidīgu darbu izdevās iekļūt 10 labāko vidū, lai startētu finālā klātienē. Fināls notika Fizmix.lv rīkotā Fizikas festivāla ietvaros.
Skolēni veiksmīgi pārvarēja 1 pusfinālu un ierindojās labāko pieciniekā. Pēc cīņas otrajā pusfinālā mūsējie no 9.a ierindojās 3.vietā, bet 8.b – 4.vietā Kurzemes reģiona konkurencē.
Lielisks rezultāts, dāvanas un gandarījums par paveikto gandrīz 2 mēnešu garumā! Paldies skolēniem par erudīciju, zināšanām, izturību un vecākiem par lieliskajiem bērniem!

Sagatavoja: Viola Narbuta un Zigeta Simanoviča

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.