GADA BALVA Zelta liecību saņēmējiem, olimpiāžu un konkursu uzvarētājiem pasniegta

Lepojamies ar mūsu izcilniekiem – Zelta liecību saņēmējiem: Liene Sālava – 5.a, Miķelis Iļče, Alens Kalns, Markuss Rūdis Šalajevs – 5.b, Esterei Farbotko – 5.c, Una Gailīte, Estere Sergejeva – 6.a, Paula Jaunciema, Paula Svile, Kristīne Pucena, Paula Marrta Jonuša – 6.b, Enriks Kalns – 7.a, Gustavs Pagrabs – 7.c, Katrīna Buša – 10.a!

“Citādas skolas gada balvā” suminājām arī 69 skolēnus, kuri ar teicamiem un izciliem rezultātiem pārstāvējuši Liepājas Raiņa 6. vidusskolu dažāda līmeņa olimpiādēs un konkursos. Tā pamatskolas skolēni guvuši 11 godalgotas vietas un 5 atzinības angļu valodas, krievu valodas, mājturības un tehnoloģiju, ģeogrāfijas un vizuālās mākslas olimpiādēs. Jau vairākus gadus mūsu skolēni piedalās Latvijas Atklātajā datorikas olimpiādē un Kurzemes zonas mājturības olimpiādē.

Ļoti liels prieks par mūsu skolas jaunākajiem – 5. un 6. klašu skolēniem, kuri piedalījās pilsētas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē “Jaunais pētnieks”. Dabaszinātņu mācību jomu pārstāvēja divi 5.b klases skolēni. Markuss Rūdis Šalajevs ar darbu “Atvārsnīšu nozīme auga dzīvē” ieguva godam nopelnīto 2. pakāpi, bet Alens Kalns ar darbu “Zvaigznāji Latvijā” pat pārbaudīja arī žūrijas zināšanas par zvaigznājiem Latvijā un ieguva 1. pakāpi. Veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomu pārstāvēja 6.b klases skolniece Paula Svile ar tēmu “Ogļskābās gāzes daudzums klasē” un ieguva 2. pakāpi. Visu darbu vadītāja bija skolotāja Vida Dreimane.

Lieliski sasniegumi pētniecības jomā ir arī mūsu vidusskolēniem. Kurzemes reģionu pārstāvēja 11 mūsu skolas skolēni, un arī Latvijas skolēnu 43. zinātniskās pētniecības darbu konferencē varam lepoties ar augstiem sasniegumiem. Šeit ar 1., 2. un 3. pakāpes diplomiem tika apbalvoti 179 darbi un 225 skolēni no visas Latvijas, starp kuriem bija arī mūsu skolas skolēni Miks Priedols ar darbu “Ārpusšūnu vezikulu modificēšana jaunas pretvēža terapijas izstrādes nolūkos” (darba vadītājs Artūrs Ābols), kurš ieguva 3. pakāpi, Elvija Anna Veršele ar darbu “Peltjē elementa pielietojums un efektivitāte” (darba vadītājs Uldis Žaimis), kura ieguva 2. pakāpi un RTU speciālbalvu, Ilze Baumgarte ar darbu “Uz viļņu enerģiju bāzētu ģeneratoru izstrāde” (darba vadītājs Uldis Žaimis) un Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris ar darbu “Jaunu siltumizolācijas materiālu izstrāde no dabiski strukturētiem materiāliem” (darba vadītājs Uldis Žaimis), kuri ieguva augsto 1. pakāpi.

Abi 1. pakāpes ieguvēji saņēma uzaicinājumu uz starptautisko pasākumu atlasi, kas notika šī gada 18. aprīlī. Arī šajā atlases kārtā mūsējie uzrādīja fantastiskus rezultātus, jo kopumā tika atlasīti tikai desmit Latvijas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu laureāti, kas dosies uz Starptautiskajiem jauno zinātnieku konkursiem.

Konkursā “Intel Isef” (INTEL starptautiskā zinātnes un inženierzinātņu izstāde), kas no 12. maija līdz 17. maijam notika ASV, piedalījās Roberts Krists Jaunarājs-Janvāris, savukārt, Starptautiskajā jauno zinātnieku izstādē “MILSET Expo” Apvienotajos Arābu Emirātos no 22. septembra līdz 28. septembrim Latviju pārstāvēs Ilze Baumgarte.

Paldies talantīgajiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem!

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.