Koka liepiņa „Atrodi mežu Liepājas pilsētā” prezentācijas pasākums

Mēs zinām, ka mūsu dzimtajā pilsētā koka izmantošana ir ļoti daudzveidīga. Liepāja ir vieta, kur atrodami visīpašākie koka pielietojumi cilvēka dzīvē – koki rada dārgakmeņus, dod augļus pārtikai un mūsu veselībai, kļūst par kurināmo, kalpo par celtniecības materiālu mūsu mājās un veido infrastruktūras sastāvdaļas mūsu pilsētā.
Lai ieinteresētu kādu piedzīvot mūsu meža stāstu Liepājā, esam izveidojuši aizraujošu galda spēli. Tā, rotaļas veidā, dalībniekiem spēj sniegt informatīvu materiālu, lai katrs, kas vēlas “Atrast mežu Liepājā” uzzina, kur to meklēt.
24.03.206. plkst. 16.00 – 18.00 skolas aktu zālē 5B klases skolēni, vecāki un skolotāja Laila Kaštānova organizē galda spēles vides izglītības veicināšanai – Koka liepiņa „Atrodi mežu Liepājas pilsētā” prezentācijas pasākumu. Spēle tapusi programmas „Atbalsts jauniešu iniciatīvai” projektu konkursa „Zinis” ietvaros, un ciemos esam aicinājuši mūsu atbalstītājus: Liepājas pilsētas domes, nodibinājuma „Liepājas Novada fonds” un SIA „Eko Kurzeme” pārstāvjus.
Spēles koncepcija paredz, ka ir vajadzīgi tikai: Koka liepiņa, koka bumbiņa un daži Tavi labākie draugi vienkopus, lai raudzītos uz koku un mežu visā tā daudzpusībā mūsu pilsētas ielās! Tāpēc esam izvēlējušies vislabāko pretinieku komandu, un uz savstarpēju spēlēšanu gaidām Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 4B klases skolēnus kopā ar vecākiem, skolas direktori Daci Feldmani un klases audzinātāju Dzintru Akmeni.
Esam pārliecināti, ka spēle ar Koka liepiņu un bumbiņas ripināšanu gan bērniem, gan pieaugušajiem būs jautrs informācijas ieguves veids par savu pilsētu un koku nozīmi tajā, ņemot vērā arī faktu, ka līdz šim šādas koka vērtības un pielietojuma veidi tikuši apkopoti pirmo reizi. Mūsu moto: „Es ieraudzīju mežu pilsētā – tas izskatījās savādāk, kā ierasts!”
Spēle veidota no koka, kas paredz tā ilgstošu lietošanu, bet apkopotā informācija sevī ietver informatīvas, izzinošas vērtības, kas pilsētā gadu gaitā tiek saglabātas, krātas un ilglaicīgi nenoveco.

Kā norādīja vecāki, šāda līdzdarbošanās prakse produktu izstrādē un bērnu iesiastē idejas realizāšanā tika pārņemta no Erasmus+ projektiem, kad vecāki tika iesiastīti viesu uzņemšanā un pasākumu rīkošanā

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.