Ghetto Startup uzvarētāji – pasaulē mazākais pilotējamais lidaparāts

Kādu biznesu var uzsākt latviešu vidusskolnieki? Kā būtu ar pasaulē mazāko pilotējamo lidaparātu?

Ghetto Startup fināla uzvarētāji Elviss Straupenieks, Jānis Spoģis un Valters Piļķis tieši to izdarīja. 8. maijā konkursa finālā komanda satricināja skatuvi un ieguva €2,000 naudas balvu projekta “AirBoard” realizācijai.

Ghetto Startup 2015. gada projektā piedalījās 172 komandas. Nebija viegli ne komandām, ne žūrijas pārstāvjiem pusfinālos, kuri deva iespēju spēcīgākajām idejām doties uz lielo finālu Rīgā. 7. maijā komandas ieradās LU Ekonomikas un vadības fakultāte, kurā aizvadīja darbīgas 24 stundas.

Ghetto Startup ir Ghetto veidots biznesa ideju konkurss, kas veicina jauniešus piedalīties sava projekta izstrādē, kura laikā jaunieši no visas Latvijas sacenšas par galveno balvu – iespēju tikt uz konkursa finālu Rīgā un €2,000 sava projekta tālākajai attīstībai.

AirBoard ir vertikālās pacelšanās lidaparāts kā helikopters, bet aizņems 1/10 no telpas. Tas apvieno izcilu dizainu un funkcionalitāti no moderna Segway un produktivitāti no industriālās klases helikoptera. AirBoard tiek kontrolēts ar cilvēka svara svārstībām tā pat kā Segway un tas lido pateicoties četriem aptverošiem propelleriem. Idejas mērķis ir paātrināt pirmās nepieciešamības transporta operatīvo piekļuvi nepieejamās un ekstrēmās vidēs, kā arī samazināt ostu loča kuģu izdevumus par $68 miljoniem katru gadu.

Drīzumā būs iespēja vērot pasākuma norisi arī televīzijā. Vāirāk par AirBoard projektu mājaslapā.

txt_gal_1560840_ghetto_startup_finals_75 txt_gal_1560842_ghetto_startup_finals_77 txt_gal_1560795_ghetto_startup_finals_30 txt_gal_1560841_ghetto_startup_finals_76

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.