Hamlets ienāk skolā – Ērika Vilsona monoizrāde jauniešiem jau 24.martā! 

Kas ir teātris? Mūžsens jautājums, uz kuru, šķiet, katram ir sava atbilde. Bet vai teātris var būt viens vienīgs aktieris? Un vai tas skaitīsies teātris, ja uz skatuves būs tikai skatītāji..? Un ja paši skatītāji nevilšus kļūs par aktieriem vēl nezināmā stāstā, tad vai viņi joprojām ir tikai skatītāji..? Uz šiem jautājumiem viennozīmīgi atbildēja aktieris un režisors Ēriks Vilsons, kurš bija ieradies mūsu skolā ar savu jauniestudējumu, pēc V.Šekspīra lugas motīviem tapušo izrādi – “Hamlets”, ko skatīties bija sanākuši 10.b un 10.c, un 12.b  klases skolēni. 

Teātris ir brīnumaina māksla, kas spēj dzīvi izstāstīt vienā elpā un vienlaikus vienu elpas vilcienu pārvērst garā pārdzīvojumā. Kas ir svarīgākais jautājums, ko Šekspīra uzrakstītajā lugā uzdod galvenais varonis Hamlets? Prātā uzreiz nāk pasaules slavenais – “Būt vai nebūt, tāds ir jautājums..”, tomēr Ēriks Vilsons atstāj citu jautājumu – ko tu kā cilvēks atcerēsies savas dzīves pēdējā mirklī? Kas būs atmiņu vērts un kas paliks pāri, kad iestāsies beidzamais klusums? Klusums. Klusums zālē, klusums uz apvērstās skatuves, klusums skolēnos. Un viennozīmīgā atbilde – viens aktieris VAR nospēlēt veselu izrādi. Un vienā stāstā var ietilpināt veselu lērumu neatbildamu jautājumu. Un Ēriks Vilsons var skolā izstāstīt stāstu par Hamletu – saturiski, iedarbīgi un pārliecinoši. 

Sagatavoja I.Karazina 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.