Iepazīsti reto ūdenslīdēju profesiju

Iepazīsti reto ūdenslīdēju profesiju

 Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 Vieta: Ūdenslīdēju Mācību nodaļa Liepājā, Atmodas bulvārī 9

 Laiks: 2017. gada 31. maijā no plkst. 13:30 līdz 14:30

 Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8. c klases skolēni.

 Mērķis: Iepazīt kuģu ūdenslīdēja, zemūdens operatora, barokameras operatora un ūdenslīdēju darba vadītāja profesijas un izglītības iespējas.

 Ekskursija sākās ar Ūdenslīdēju mācību centra apskati. Pirmais, ko apmeklējām, bija muzejs. Muzeja eksponāti sastāv no tā, ko ūdenslīdēji atraduši ūdens dzelmē. Vairākas lietas esot nodotas pat Liepājas muzejam. Tālāk devāmies uz mācību telpu, kurā mums demonstrēja video par ūdenslīdēju mācību ikdienu, kā arī pastāstīja par mācību virzieniem un iespējām, nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, fizisko sagatavotību un veselības stāvokli ūdenslīdēju profesijas apguvei.

Tad mūs aizveda līdz baseinam, kurā trenējas ūdenslīdēji, parādīja aprīkojumu, izstāstīja visu, ko nepieciešams zināt, pirms nirt ūdenī. Šeit sapratām, ka fizikas un matemātikas zināšanas ir ļoti noderīgas. Tālāk aplūkojām tādu kā “atveseļošanās” kameru (tai neatceros nosaukumu), kurā speciāls ūdenslīdēju ārsts glābj tos, kuri pārāk strauji centušies uznirt augšā, nesagaidot, kamēr ķermenis pielāgosies. Ekskursijas noslēgumā ēkas ārpusē apskatījām mīnas, un mums tika pastāstīts par to izcelsmi.

Pasākums bija ļoti interesants un aizraujošs, pat meitenes ieinteresējās par ūdenslīdēja profesiju.

Sagatavoja: Vineta Muskate

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.