Inženierzinātnes pie skolas loga

3. un 4. martā Radošuma nedēļas ietvaros pie Liepājas Raiņa 6.vidusskolas bija piestājis 18m garais tehnoloģijām aprīkotais Tehnobuss jeb mobilā demonstrāciju laboratorija. Tehnobusa komandas mērķis, apceļojot Latvijas skolas, ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē.

Kā liecina skaudrie statistikas dati, tad Latvijas Metālapstrādes un Mašīnbūves nozarē jau šobrīd ir nodarbināti 23 516 cilvēku, tomēr joprojām uzņēmumos trūkst ap 19% augstākā līmeņa profesionāļi no augstākās izglītības iestādēm un apmēram 32% profesionāļi no koledžām un profesonālās izglītības iestādēm.

Tehnobusa profesionālā komanda darbojas vairākos aspektos:

  • iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošans procesos;
  • informē par nozaru daudzveidību un to produktiem;
  • konsultē par darba un karjeras iespējām

Tehnobuss skolas pagalmā pulcināja interesentus un skolēnus no dažādām Liepājas skolām, parādot, ka izglītotība ir visur, arī aiz skolas loga.

Izmanoti materiāli no www.tehnobuss.lv

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.