Izdīgt kā zālei Pegaza pagalmā

Noslēdzot šajā mācību gadā mākslas caurstrāvotās kultūras stundas, š.g. 25.maijā 10.b klases daļa, kas apgūst Kultūra un māksla I (teātra māksla), devās uz vietējo kultūrvietu – “Pegaza pagalmu”, lai, pateicoties projekta skolasssoma finansējumam, apmeklētu izstādi, kas veltīta varas, brīvības, propagandas un cenzūras attiecību ieskicēšanai Padomju Latvijā.  

“Izdīgt kā zālei caur asfaltu” veidota mūsdienīgā formātā, kurā apvienojas video un audiālās projekcijas ar autentiskiem rekvizītiem – ciparnīcas telefons, kura klausuli paceļot skan imitēta čekas pratināšana, radio aparāts ar staciju meklēšanas viļņu skaņām, televizors, kas parāda programmu neesamību, armijā iesaukta jaunieša atmiņu albums, plakāts ar Vizmas Belševicas dzejoli, kuru izlasīt var tikai ar klāt pievienoto filtru, interaktīvs fotostūrītis, kur uz sejas projicējas zīmīgi elementi, kas simbolizē nebrīvību tam, ko redz, dzird, runā. 

Izstādes lielākais plus, nenoliedzami, bija iespēja taustāmā veidā aplūkot vēstures liecības. Atsaucoties uz vienas no 10.b klases skolnieces Kitijas teikto: “Es izbaudīju un novērtēju iespēju “spert soli vēsturē”, apskatot un aptaustot vecmodīgus (novecojušus?) priekšmetus, vienlaikus iegūstot iespaidu par to, kā bija dzīvot toreiz”. 

Paldies projektam skolasskoma, par iespēju baudīt kultūras un vēstures liecības klātienē! 

Rakstu sagatavoja Ilze Karazina,  

Kultūras un mākslas skolotāja 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.