Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska vizīte mūsu skolā

Izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska vizīte mūsu skolā

Mūsdienīgs mācību process spēj radīt aizrautību un interesi par izglītību skolēnos, šādu viedokli piektdien, 12.maijā pēc viesošanās Liepājas Raiņa 6.vidusskolā pauda Izglītības un zinātnes ministrs, profesors Kārlis Šadurskis.

Ministrs vizītes ietvaros Liepājas Raiņa 6.vidusskolā 11. a klases skolēniem vadīja matemātikas stundu “Lielā Dabas grāmata ir rakstīta matemātikas valodā. Mums ir jāprot to lasīt” (Galilelo Galilejs). Savai lekcijai ministrs izvēlējās izcilā zinātnieka Galileo Galileja citātu, jo, viņaprāt, matemātika kā bāzes izglītība ir laba iespēja, lai jaunieši uz tās pamatiem būvētu zināšanu un karjeras piramīdu un prasme domāt algoritmos nepieciešama visās dzīves jomās.

Noslēgumā, neformālā gaisotnē notika ministra diskusija ar mūsu skolas skolotājiem par viņiem aktuālām tēmām – par eksāmenu formu un saturu un to atbilstību jaunajam izglītības modelim, par pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas lietderību, plānoto pirmklasnieku vecumu un mācību gada pagarinājumu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Ministrs atzinīgi novērtēja skolas paveikto, lai mācību procesu un vidi veidotu modernu un ieinteresētu skolēnus, izmantotu jaunākos tehnoloģiju sasniegumus, iesaistoties nacionāla un starptautiska līmeņa projektos. “Atšķirīga, inovatīva un mūsdienīga pieeja mācību procesam, ko skolas direktors Kārlis Strautiņš ar komandu un pedagogiem īsteno skolā vieš pārliecību, ka tas ir ceļš, lai jauniešos rosinātu interesi par jaunu zināšanu apgūšanu,” saka Šadurskis. Ministrs arī uzsvēra, ka redzētais ir praktisks piemērs kā skolā jau vairākus gadus īsteno tādas izglītības metodes un pieejas, kuras šobrīd tiek gatavotas jaunajā kompetenču pieejā balstītās izglītības satura izstrādē, kas no 2018. gada pakāpeniski tiks ieviesta visās vispārējās izglītības iestādēs.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.