Izrāde “YEN” kā alkas pēc dzīves

Noslēdzot pirmo ceturksni skolā un veidojot kultūras pieredzes dienasgrāmatu kultūras stundu kontekstā, vidusskolas vecāko klašu skolēni š.g. 21.oktobrī apmeklēja Liepājas teātra izrādi “YEN” (rež. Dmitrijs Petrenko), kas tika piedāvāta ar projekta “Skolassoma” finansējumu. 

Kā teikts Liepājas teātra mājas lapā: “YEN ir izrāde par to, kā mēs viens otram mācām cīnīties par sevi. Un par to, ka mēs nepamanām, kā šādā cīņā kāds palaiž garām iespēju kļūt par labu cilvēku.” Izrāde risina tik aktuālo pieaugšanas jautājumu un atbildības uzņemšanos gan par savu, gan līdzcilvēku dzīvi.  Jaunie aktieri mazās zāles formātā ļāva ikvienam klātesošajam izjust pilnīgu klātbūtnes efektu un saskarties ar neizskaistinātu realitāti, kura vienlaikus šokēja gan ar savu tematisko skaudrumu, gan ar režisora izvēlētajiem provokatoriskajiem izteiksmes līdzekļiem, kas nevienam neļauj palikt vienaldzīgam – var patikt, var nepatikt, bet tu nevari palikt malā!

Kultūras stundu ietvaros izrāde tiek analizēta, analizējot emocijas, kādas var raisīt mākslas darbs, un paņēmienus, kādus režisors izmanto, lai aktualizētu, akcentētu būtiskāko un veidotu dialogu ar skatītāju. Interesanti, ka izrādes izskaņā ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties nelielā sarunā ar pašu režisoru Dmitriju Petrenko un aktieriem, noskaidrojot vēl ne līdz galam saprasto, pat piedāvājot iespējamos variantus, kā pausto vēstījumu padarīt vēl precīzāku, nepārprotamāku, kas kļuva par lielisku pieredzi gan vidusskolēniem, gan radošajai komandai. 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.