Jaunieši iepazīst Latvijas kultūras kanonu

Ar projekta “Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu mūsu skolas 10. a klases skolēni kopā ar audzinātāju Eviju Jaunzemi devās uz Rīgu, Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Brauciena galvenais mērķis – nodarbības par Latvijas kultūras kanonu apmeklējums.

Interaktīvā veidā, sasaistē ar personīgo pieredzi, skolēni iepazinās ar Latvijas kultūras kanonā iekļautajām vērtībām un tā tapšanas stāstu. Muzeja pedagoģes vadībā dalībnieki aplūkoja dažādus izdevumus un autentiskus priekšmetus, kas atspoguļo kanona vērtības, veica radošus uzdevumus.

Nodarbības laikā daudzi vidusskolēni pirmo reizi uzzināja par mājas lapas https://kulturaskanons.lv/ eksistenci, kā arī papildināja zināšanas par Latvijas kultūras kanona vērtībām un to interpretācijas iespējām.

Aizraujoša bija arī dalība Marmorēšanas darbnīcā, kur dalībnieki iepazinās un izmēģināja senu papīra dekorēšanas tehniku – marmorēšanu. Katrs skolēns, izvēloties savus krāsu salikumus un intensitāti, veidoja rakstu uz ūdens virsmas, no kuras tas tiek pārnests uz papīra. Šādi marmorētu papīru vēsturiski izmantoja grāmatu iesiešanā iekšējiem vākiem.

Pasākuma noslēgumā skolēni apskatīja arī Gaismas pils ēku, uzzināja pār tās arhitektu un viņa ieceri, aplūkoja Krišjāņa Barona Dainu skapi un iekārtotās ekspozīcijas.

Jauniešu domas par pasākumu:

– Ļoti vērtīga nodarbība par kultūras kanonu.

– Visvairāk patika marmorēšanas nodarbība, jo bija interesanti, ka pats kaut ko var

darīt un veidot.

– Varēja vairāk uzzināt par Latvijas kultūru.

  

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.