Jo mākslai ir NOZĪME

Tik tikko, š.g. 16.- 17.augustā, Liepāja uzņēma mākslas jomas – vizuālās mākslas, mūzikas, literatūras un teātra mākslas – skolotājus, ekspertus un entuziastus, apvienojoties Skola2030 rīkotajā konferencē “Mākslai ir nozīme”. Viennozīmīgi var apgalvot, ka radošums ir viena no tām prasmēm, bez kuras mūsu nākotne nav iedomājama, jo radošumā slēpjas attīstība, kustība un tā ir tā retā joma, kas spēj uzrunāt cilvēkus, iedvesmot, motivēt, aizkustināt un dāvāt patiesu prieku – redzot, dzirdot un sajūtot! 

Kādēļ radošums un mākslas joma ir svarīga arī mūsu skolai? Jo mēs esam citāda skola! Mūsu skolotāji un jaunieši ir atvērti, ieinteresēti un entuziasma un mākslas dzirksts pilni! Konferences atklāšanas programmā, skola2030 ekspertes Ingas Krišānes un Zanes Bēķes, un mūsu skolas teātra mākslas skolotājas Ilzes Karazinas vadībā,  ar degsmi iesaistījās citādas skolas skolēni, kam teātra māksla ir ļāvusi droši un pārliecinoši kāpt uz skatuves, improvizēt un iesaistīties. Paldies Sebastianam, Vivitai, Alanam, Evelīnai un Evelīnai, Katrīnai, Alisei, Annijai, Betijai un Danielam! 

Pirmajā darba sesijā 16.augustā arī mūsu skola varēja lepoties ar labās pieredzes stāstu, ar ko dalīties! Skolotājas Sigita Stefana un Ilze Karazina aicināja ikvienu uz iedvesmojošu sarunu “Kā radīt svētkus ar teātra stundu palīdzību”, izstāstot un parādot starpdisciplināro stundu veidošanas piemēru un mākslas jomas teātra dienas organizēšanu 2022.gada 1.aprīlī, aktivitātēs iesaistot un svētkus svinot kopā ar visu skolu! 

Bet kas gan būtu konference bez dalībniekiem, kas dodas smelties iedvesmu un radošo dzirksti? Paldies citadas skolas skolotājiem, kas piedalījās gan pieredzes stāstos, gan meistardarbnīcās un diskusijās – un, lūk, arī dažas no konferences atnestas atziņas, kas ļauj iesākt jauno mācību gadu ar jaunu sparu: 

Baiba Pagraba, vizuālās mākslas un datorikas skolotāja: “Konferences laikā iedvesmojoši bija uzklausīt nozaru ekspertus, skolotāju dalīšanos pieredzē, kā arī līdzdarboties meistarklasēs. Šo divu dienu laikā guvu pārliecību darbam ko jau daru, kā arī restartu jaunajam mācību gadam.” 

Ilze Karazina, teātra mākslas, kultūras, krievu un latviešu valodas skolotāja: “Ar mākslu skolā ir tāpat kā ar dzimšanas dienām – mēs varam izvēlēties tās svinēt vai nesvinēt,  bet ar katru radoši izauklēto ideju ir tā svētku sajūta,  kurā autors kļūst par gaviļnieku un var ielūgt ikvienu kopā nosvinēt un gūt prieku un iedvesmu.. līdz nākamajai dzimšanas dienai!” 

Arta Akmene, latviešu valodas un literatūras skolotāja: “Šīs divas dienas bija tik piepildītas, ka grūti noformulēt divos teikumos 🙂 Es ieguvu ļoti daudz, gan emocionālu baudījumu, gan praktiskus rīkus, ko izmantot skolā. Pāri visam ir sajūta, ka esmu brīva, radošumam nav robežu, mēs drīkstam kļūdīties. Man paliks atziņa, ko guvu meistarklasē, ka pasaule ir plakana, ja dzīvojam bez apzinātības, jēgas un mērķa. Kopumā konference bija brīnišķīgs veids, kā paplašināt savu redzes lauku un gūt idejas jaunajam mācību gadam.” 

Selita Novicka, dizaina un tehnoloģiju skolotāja: “Pēc konferences Mākslai ir nozīme, varu visiem droši teikt, ka dizainam un tehnoloģijām ir liela nozīme!” 

Svetlana Kuprjašova, krievu valodas skolotāja: “Ļoti jauka un pozitīva atmosfēra bija jau konferences atklāšanā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”. Loti patīkami bija redzēt mūsu skolēnus skatuvē! Atvērti, jautri un talantīgi  jaunieši!  

Konferences pirmā dienā bija iespēja iepazīties ar pieredzes stāstiem, piedalīties darbnīcās un diskusijās. Mācības bija lieliskas un iedvesmojošas. Ieguvu jaunas zināšanas, kā arī pašnovērtējumu par to, ko es daru pareizi un kur vajadzētu mainīt pieeju. 

Otrajā dienā es piedalījos Roberta Dintera darbnīcā “Teksts un skaņa”. Roberts ir profesionāls, pozitīvs, atraktīvs pedagogs. Apmācības noritēja ļoti draudzīgā atmosfērā. Darbnīcā saņemtās zināšanas negribētu aizmirst un vēlētos aktīvi pielietot ikdienā! 

Paldies par jauku, noderīgu un interesantu  konferenci!” 

Lelde Kiršteine, teātra mākslas un sociālo zinību skolotāja: “Konference deva “svaigumu dvesmu” un iespēju klausīties citu skolotāju pieredzē darbā ar skolēniem. Uzzināju, kas ir Foruma teātris, kas ir Varoņa stāsti – šo pieredzi noteikti izmantošu savā darbā. Konferences noslēguma pasākums, kas savijās ar mūziku, deju, glezniecību un skaniski/jēgpilno vārdu ļāva emocionāli uzlādēties.” 

Liene Breča, mūzikas skolotāja: “Meistarklasē pie pazīstamās latviešu komponistes Ilzes Arnes guvu neizsakāmu iedrošinājumu un atbalstu pie tā, ko jau daru, rosinot jauniešos iztēli, fantāziju un radošumu. Kā arī attīstīt bērnos improvizācijas iemaņas. Vienkārši fantastiski!” 

Rakstu sagatavoja Ilze Karazina

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.