2022./2023. mācību gads. 

Mūsu skolas 6. klašu skolēni sociālo zinību stundās apgūst uzņēmējdarbības pamatus – biznesa plāna un produkta reklāmas pamatprincipus, izmaksu aprēķinu veikšanu. Šodien 6.a klases skolēniem bija iespēja iedvesmoties no skolas SMU (skolēnu mācību uzņēmums) Beam pārstāves – grafiskās dizaineres, 10.b klases skolnieces Kates Katkevičas stāstītās pieredzes. Skolēni uzzināja par jauniešu pieredzi darbojoties SMU, grūtībām, ieguvumiem un sasniegumiem.

Arī Kate pilnveidoja savas pārdošanas prasmes, gatavojoties SMU dalībai pasākumā “Cits Bazārs pavasarī” Rīgā. Tika uzdoti dažādi jautājumi par produkta izvēli, tapšanas gaitu, laika plānošanu u.c. Paldies Katei par iedvesmojošo stāstījumu un veiksmi SMU “Beam” 04.03.2023 pasākumā Rīgā!

Impact Hub Liepāja veicina Latvijas sabiedrības ilgstspējīgu attīstību un līdzdalību inovatīvās un radošās iniciatīvās, iedrošinot sabiedrību kopumā un atsevišķus tās dalībniekus uz pašizaugsmi, uzņēmīgumu un ilgtspējīgu domāšanu, īpaši akcentējot “zaļās” domāšanas elementus. Impact Hub Liepāja organizē kompetences paaugstināšanas pasākumus, t.sk. uzņēmēju un praktisko projektu vadītāju pieredzes stāstu vakarus, personības izaugsmes seminārus, pielietojamo prasmju apmācības ar mērķi rosināt sabiedrībā uzdrīkstēšanos un paplašināt kontaktu tīklu. Biedrība galvenokārt uzrunā un darbojas ar auditoriju sākot no 15 gadu vecuma (skolēni) līdz 30 gadu vecumam (studenti, topošie uzņēmēji un speciālisti). Ar 8.d klases jauniešiem Impact Hub tikās janvārī. Piedalījās: Ralfs Krūza, Dagnis Doršs, Sabīne Gunika, Evelīna Paula Robalte un Nguyen Khanh Linh.

 

Novembra beigās Liepājā notika reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu tirgus, kas atkal varēja notikt klātienē. Mūsu skolu pārstāvēja uzņēmums “Beam”, kuru izveidojuši Ralfs Krūza (8.d), Sabīne Gunika (8.d), Kate Katkeviča (10.b) , skolotāja: Dace Knīse.  Lepojamies ar iegūto nomināciju “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums”.

16.novembrī piedalījāmies uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt 2022”, kas vienkopus pulcē gan jaunos uzņēmējus, gan dažādu nozaru ekspertus, kuri dalās pieredzē un ieteikumos par pirmajiem soļiem uzņēmējdarbībā, tai skaitā komunikāciju un iespējām tikt pamanītiem. Pasākuma mērķis ir mudināt Latvijas jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai. Konferenci organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia).

2021./2022. mācību gads. 

Junior Achievement Latvija arī šogad rīko radošuma un finanšu pratības konkursu „Mana vārdnīciņa”, aicinot bērnus no pirmsskolas līdz 4. klasei, saviem vārdiem skaidrot sociālo zinību programmas ietvaros apgūtos ekonomiskos jēdzienus. Vārdnīcu skolēns veido kopā vecākiem un vecvecākiem vai citiem dažādu paaudžu cilvēkiem. Arī viņi skaidro tos pašus ekonomiskos terminus saviem vārdiem un praktiskiem dzīves piemēriem. Citu paaudžu skaidrojums ir būtisks darba kopējā izvērtēšanā! Paula Mežale, 4.b klases skolniece šogad pārstāv Liepājas Raiņa 6.vidusskolu šajā konkursā.

Vārdnīciņā tiek apkopoti bērnu vārdiem izteiktie jēdzienu skaidrojumi, nevis no grāmatas pārrakstītas definīcijas. Lai labāk izprastu ekonomiskos jēdzienus un to praktisko pielietojumu dzīvē, vārdnīciņā ir izveidota sadaļa arī skolēnu/audzēkņu vecākiem un vecvecākiem (vai citiem divu atšķirīgu  paaudžu cilvēkiem): kā viņi skaidro dotos ekonomiskos jēdzienus no savas praktiskās dzīves pieredzes. Citu paaudžu  skaidrojums svarīgs skolēna darba izvērtēšanā, jo visus skaidrojumus vērtē kā kopēju darbu. Konkursā uzvar precīzākie skaidrojumi, kas liecina par bērna skatījumu uz pasauli un apliecina diskusijas norisi ģimenē, kā arī palīdz skolēnam konkrēto ekonomikas terminu izpratnē. Skolēna/audzēkņa darbā vērtēta tiek gan skaidrotā termina pareizība un patstāvīgums (individuālais bērna viedoklis), gan papildus sniegtie piemēri vai paskaidrojoši zīmējumi. Darbus noformē skolēni/audzēkņi kopā ar saviem vecākiem, vecvecākiem, un citiem konkursā iesaistītiem dalībniekiem.

Skolēni piedalās Biznesa pasaku konkursā, kur šogad skolotāja Sigita Stefana un Līva Rūtenberga ir apkopojušas visu 8. klašu darbus un iesūtījušas labākos 8 darbus JAL.

7.d klases skolēnu SMU “BEAM” dalībnieki Ralfs Krūza un Sabīne Gunika ( konsultants sk. D.Knīse) startēja JAL organizētajā Ziemas gadatirgū Cits Bazārs un ieguva simpātiju balvu no Latvijas Krājbankas par atbildīgu attieksmi pret ilgtspējas aspektu uzņēmējdarbībā. Viņu uzņēmums piedāvā dažādus konstruktorus no finiera, kuru izveides pamatus apguvuši inženierzinību stundās skolā (piemēram, telefona turētājus).

2020./2021.m.g.

11.a klases Skolnieks Valters Vasermanis stratēja SMU “E skolotājs”– biznesa skiču konkursā  un iekļuva pusfinālā. Paldies skolotājai Ingai Vasermanei.

V. Vasermanis, K. Buša, V. Jansone, R. Gruntmanis, M. Kļaviņš nokārtoja starptautisko ekonomikas uzņēmējdarbības eksāmenu. Paldies skolotājai Ingai Vasermanei.

Skola piedalās arī Biznesa pasaku konkursā, kur tika iesūtīti 20 darbi. Paldies skolotājām Dacei Knīsei un Daigai Demiterei.

Katru gadu skolotāja Aira Brizga sagatavo Titan spēles komandas un komanda Trīs musketieri ieguva 1.vietu reģionā, piedalījās valsts finālā.

Konferencē “Uzdrīksties uzvarēt” katru gadu kā klausītāji ir arī mūsu skolas 8. klašu skolēni un citu klašu interesenti.

Startējot Jauno Uzņēmēju dienu 2021 finālā (kā vienīgā komanda no Liepājas) maija mēnesī, mūsu skolas SMU ”Lovely Craft” saņēma atzinību par veiksmīgu dalību Paneļdiskusijā. Tas bija līdz šim augstākais novērtējums, kuru saņēma Kristīne Pucena un Paula Svile darbojoties SMU.

Mūsu skolas SMU “Lovely craft” (konsultante, skolotāja Dace Knīse) ieguvis titulu “Labākā pārdošanas komanda” reģionālajā SMU pasākumā CITS BAZĀRS Jelgavā, kurš 15. un 16. aprīlī notika tiešsaistē.

Jāpiebilst, ka labākās pārdošanas komandas titulu meitenes iegūst jau otro reizi.

Uzņēmumā jau 3. gadu darbojas 8.b klases skolnieces Kristīne Pucena un Paula Svile. Darbības laikā tas ir izaudzis un paplašinājis savu piedāvājuma klāstu. Jaunās uzņēmējas piedāvā iegādāties dažādus krāsainus tamborētus interjera priekšmetus un aksesuārus dzīvniekiem – pītas rotaļlietas, atstarojošas siksniņas, somas. Visi ir kvalitatīvi roku darbi, radīti ar mīlestību.

27.01.2021. mūsu skolas 8.b klases skolnieces Paulu Svili un Kristīni Pucenu SMU “Lovely crafts”, piedalījās Junior Achievement Latvia organizētajā skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā (SMU) #CitsBazārs un iegūstot Sociālo mediju komunikācijas balvu, kā arī iekļūstot labāko pārdošanas komandu sarakstā pamatskolas nominantu grupā valstī!

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu tirgus CITS BAZĀRS norisinājās 2020.gada 10. līdz 14. decembrim šogad notika tiešsaistē. Pēc 3 interviju dienām un tirgošanās elektroniskajā SMU katalogā ir noskaidroti JA Latvia sadarbības partneru simpātiju balvu ieguvēji un uzvarētāji 9 nominācijās.

Titula “Labākā pārdošanas komanda” pamatskolas grupā ieguvējs ir mūsu skolas SMU “Lovely crafts”.

Šajā pasākumā mūsu skolu pārstāvēja arī SMU “WOKE”, kur 12.a klases skolniece Katrīna Buša un 11.a klases skolniece Viktorija Jansone  piedāvā personalizētas atribūtikas dizaina izstrādi un apdruku skolām, uzņēmumiem un dažāda veida biedrībām, kā arī privātpersonām un draugu grupām. Uzņēmējdarbībā savas idejas realizē ar skolotājas Ingas Vasermanes atbalstu un palīdzību.

2019/2020.m.g.

Mūsu skolas 7. b klases skolnieces Kristīne Pucena un Paula Svile ar savu skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) “Lovely crafts” godam pārstāvēja mūsu skolu JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga pasākumā CITS BAZĀRS, kas tiek īstenots LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, sadarbībā ar Swedbank, Domina Shopping un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Meitenes par sava uzņēmuma izveidi un darbību: “Kad nolēmām izveidot SMU, sākām domāt, ar ko varētu nodarboties. Skolotāja Dace Knīse mums ieteica pārdot rokdarbus, jo tie mums abām labi padodas. Tā mēs izdomājām savu produktu – atstarojošās šalles suņiem, lai viņus varētu redzēt tumsā, sākām izgatavot arī citas interesantām lietas. Mūsu pirmais SMU tirdziņš norisinājās 2019. gada 30. novembrī Liepājā, TC Kurzeme. Mums tur gāja diezgan labi, un mēs ievērojām, ka pircējiem visvairāk patika un viņus interesēja paštaisīti paliktnīši, savukārt žūrijai  – atstarojošās suņu šalles. Tirdziņa noslēgumā mēs tikām apbalvotas nominācijā “Inovatīva biznesa ideja”, kas citiem SMU netika. Dalība šajā pasākumā mums sagādāja pozitīvas emocijas un fantastisku pieredzi, jo viss bija labi noorganizēts un mēs nopelnījām pietiekami daudz naudas. Šī veiksmīgā debija mūs iedrošināja tālākai darbībai.

Nākamais mūsu starts bija 7. martā, Rīgā, TC Domina Shopping. Šajā tirdziņā saņēmām no žūrijas ļoti daudz vērtīgu padomu un ieteikumu, kā uzlabot mūsu SMU kopumā un preces tai skaitā. Mēs nopelnījām vairāk naudas nekā iepriekš, un tas ir progress, mēs par to esam ļoti priecīgas. Gandrīz ieguvām nomināciju “Sociāli atbildīgs uzņēmums”, bet mēs par to neraizējamies, jo kopā tur piedalījās 270 SMU un 900 skolēnu no visas Latvijas, tādēļ mums ir kur tiekties un attīstīt savu uzņēmumu nākotnē.”

 

 

 

 

 

 

 

2018./2019.m.g.

Šī gada 15.oktobrī mūsu skolas SMU pārstāvji Nikola Abramčika, Alise Grišina, Kate Katkeviča, Sofija un Elza Segliņas, un Rihards Šimkus piedalījās ikgadējā JA Latvija organizētajā uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē “Uzdrīksties uzvarēt” Ķīpsalā.

Šī gada 1. decembrī mūsu skolas Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) piedalījās ikgadējā SMU tirdziņā “CITS BAZĀRS” tirdzniecības centrā “Ostmala”. Swedbank nomināciju – sociāli atbildīgs produkts ieguva 6. b klases skolnieču Kates Katkevičas un Kristīnes Pucenas SMU “Doggy Walks”, kas nodarbojas ar suņu aksesuāru izgatavošanu un pastaigu organizēšanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vēl šajā pasākumā mūsu skolu pārstāvēja 6.a klases skolnieču Nikolas Anastasijas Abramčikas un Paulas Roķes SMU “A.C.I.D.”, kas specializējas sveču un dažādu aksesuāru izgatavošanā un 11. klases skolnieču Sofijas Segliņas, Elzas Segliņas un Airitas Birzes un 12. klases skolnieka Riharda Šimkus “Technology Monsters” ar saviem 3D produktiem. SMU konsultants, skolotāja Dace Knīse.

Savukārt tajā pašā dienā notikušajā SMU gadatirgū “Saprast. Mācēt. Uzņemties! 2018” tirdznieības centrā “Kurzeme” piedalījās 12. klases skolnieka Rendija Knīsa –Daniela pakalpojumu un izklaides uzņēmums “Fantasy-Ride” un “Technology Monsters”. Kā atzina paši jaunie uzņēmēji, dalība šādos pasākumos sniedz vērtīgu pieredzi, pilnveido un iedvesmo turpmākam darbam. Par dalību pasākumos visi skolēni saņēma pateicības! SMU konsultants, skolotāja Dace Knīse.

2017./2018.m.g.

Inovatīvākais SMU Latvijā – Liepājas Raiņa 6. vidusskolā

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 11. b klases skolēna Ralfa Puteņa un viņa mentora, fizikas skolotāja Ulda Žaimja mācību uzņēmumam “Unyx” veiksmīgs starts Junior Achievment Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā valsts mēroga pasākumā CITS BAZĀRS šī gada 9. decembrī Rīgā, tirdzniecības centrā Domina Shopping.

Uzņēmuma produkts ir mājas infrasarkanā tipa sildītājs, kurš šobrīd ir viens no ekonomiskākajiem sildītājiem pasaulē, kas lieliski kalpo arī kā mājas dizaina priekšmets.

SMU “Unyx” ieguva divas 1. vietas vidusskolas grupā nominācijās “Inovatīva biznesa ideja” un “Uz zināšanām balstīts SMU produkts”, kā arī saņēma Biznesa izglītības biedrības Junior Achievment Latvija Simpātiju balvu un uzaicinājumu uz Rīgas Tehniskās universitātes Biznesa skolas START – UP DARBNĪCU šī gada 2. februārī, lai prezentētu savu uzņēmumu investoriem, uzzinātu mārketinga un finanšu aktualitātes un tiktos ar veiksmīgiem start – up uzņēmējiem.

Iespējai tirgoties pasākumā bija pieteikušies 350 mācību uzņēmumi, bet pasākumā Domina Shopping savu uzņēmumu pārstāvēja 170 labāko ideju autori. Jauno uzņēmumu vērtēšana un apbalvošana notika 7 nominācijās. SMU produktu kvalitāti, stendus un sniegumu vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no 25 uzņēmumiem un iestādēm.

Reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus “Ziemassvētkus gaidot”

Sestdien, 2. decembrī tirdzniecības centrā “Ostmala” notika reģionālais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) gadatirgus “Ziemassvētkus gaidot”, kurā ar saviem ražojumiem piedalījās 4 mūsu skolas skolēnu uzņēmumi,

11.b klases skolēns Ralfs Putenis: – es parādīju sava uzņēmuma vārdu, kā arī uzņēmuma galveno vērtību – produktu. Es piedāvāju tirdziņa apmeklētājiem iegādāties netradicionāla tipa infrasarkanos sildītājus. Mana pieredze pēc šīs lieliskās iespējas parādīt savu uzņēmumu, kā arī produktu ir ļoti pozitīva, jo interese bija ļoti liela, gan no apmeklētājiem, gan no žūrijas. Viņa uzņēmums “Unyx” saņēma “SwedBank” simpātiju balvu, lietišķas vakariņas ar Liepājas uzņēmējiem restorānā “Libava”, kā arī trīs dienu konferences braucienu uz Tartu. Liels paldies uzņēmuma “Unyx” mentoram Uldim Žaimim.

SMU ” Fantasy-Ride ” , kuru pārstāvēja 12.b klases skolnieces: Madara Varna. 12.a klases skolniece: Līva Gundega Ermansone. 11.a klases skolnieki: Rendijs Knīss, Sandis Meiris, piedāvāja dažādu pasākumu organizēšanu. Jaunieši atzīst, ka Ieguvuši jaunu pieredzi un sastapuši cilvēkus, kuri vēlas atbalstīt viņu darbību. Tā bija lieliska iespēja iepazīstināt tirdziņa apmeklētājus, žūriju un tirdzniecības centra darbiniekus ar savu uzņēmumu. Pasākumu organizēšanā atbalstu piedāvāja Biznesa inkubatora vadītājs Intars Zēns. Uzņēmuma darbinieki attīstījuši prasmi reklamēt sava uzņēmuma darbību un piedāvātos pakalpojumus. SMU konsultants, skolotāja Dace Knīse.

 

 

SMU “Technology Monsters” 10.a klases skolnieces: Elza Segliņa, Laura Tože, Sofija Segliņa un 11.a klases skolnieks: Rihards Šimkus piedāvāja ar 3D printeri gatavotus telefona lādētāja, telefona atbalstus un plaukstu locītavu. Viņu izjūtas pēc padarītā darba – Mierīgs un ar ziemassvētku atmosfēru, tāds ir mūsu skats jeb iespaids par 02. decembra tirdziņu. Mēs dzirdējām pozitīvas atsauksmes no tirdziņā ieinteresētajiem klientiem, kā arī, viņi ieteica dažādus labus padomus un mudināja mūsu pilnveidoties.

Pamanījām arī dažas kļūdas no mūsu puses, kuras mēs labosim. Un arī žūrijai bija labs iespaids par mums, kā uzņēmējiem, un mūsu produktu. SMU konsultants, skolotāja Dace Knīse.

SMU „Latviešu ķipekļi” darbojas: 6.a klases skolnieces: Alise Gūtmane un Marta Ieva Boka gatavo rotaļlietas. Meitenēm šī ir pirmā pieredze uzņēmējdarbībā: iespaidi pēc tirdziņa – no sākuma likās ,ka neviens nepirks mūsu produktu, bet tomēr ar laiku parādījās vairāki pircēji. Mēs ieguvām vairāk pieredzes un zināšanas. Mums arī palīdzēja komandas ar lielāku pieredzi. Kopumā mēs esam priecīgas par rezultātu. Gaidām, kad varēsim piedalīties nākamajā tirdziņā! SMU konsultants, skolotāja Dace Knīse.

Junior Achievement Latvia

Updated on 2023-02-22T09:42:51+02:00, by daiga.