Kā izvēlēties savu sirds profesiju

Kā izvēlēties savu sirds profesiju

Oktobra beigās mūsu skolā notika Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes organizēts KAA pasākums “Kā izvēlēties savu sirds profesiju” kur 10. – 12. klašu skolēni diskutēja ar personības izaugsmes treneri, kouču un psiholoģi Jolantu Priedi par aktuālajiem jautājumiem karjeras plānošanā. Pasākumā piedalījās arī skolēni no Oskara Kalpaka 15. vidusskolas un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas.

Lektore runāja par cilvēka vērtību sistēmas ietekmi karjeras izvēlē, kopā ar jauniešiem diskutēja, vai profesiju izvēlas visam mūžam un vai ir vērts strādāt tikai naudas dēļ. Jolanta Priede minēja piemērus no reālās dzīves, kas notiek ar cilvēkiem, ja viņi izvēlas sev neatbilstošu profesiju, pārrunāja stereotipu ietekmi profesijas izvēlē un kā no tiem izvairīties. Viņa ieteica jauniešiem kritērijus pēc kuriem izvēlēties augstskolu. Sevišķi uzmanīgiem jābūt, izvēloties studijas ārzemēs, jo tur iespējamas neadekvāti augstas studiju izmaksas. Ļoti būtiski ir noskaidrot, vai ārzemju augstskola un konkrētā studiju programma ir akreditēta, lai iegūtais diploms būtu atzīts gan Latvijā, gan citur pasaulē.

Sagatavoja: Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.