Kā top izrāde?

Mūsu skolas 7. klašu skolēni teātra mākslas nodarbību ietvaros piedalījās Liepājas teātra veidotajā meistarklasē  “Kā top izrāde?”. Mācību izrāde bija veidota kā performatīva lekcija skolēniem, kuras galvenais mērķis un uzdevums bija atraktīvā un saistošā veidā parādīt jauniešiem, kā no idejas kļūt par aktieri un nonākt līdz teātra izrādei.

Liepājas teātra aktieri Pēteris Lapiņš un Armands Kaušelis  atraktīvā veidā jauniešiem pastāstīja, kādas profesijas strādā teātrī un ka teātris ir kā vienots veselums, kurš nevarētu iztikt bez tehniskajiem darbiniekiem, grāmatvežiem, butaforiem, direktora un vēl citiem profesiju pārstāvjiem, kuri palīdz tapt izrādei. Aktieri demonstrēja ne tikai savu pieredzi, kā kļuvuši par aktieriem, bet arī aicināja jauniešos aizdomāties par to, ka teātris mūs izaicina fantazēt, rosina iztēli, liek būt emocionāliem un radīt sevī  līdzpārdzīvojumu, vērojot darbību uz skatuves un paralēli analizējot savu personisko dzīvi.

Pasākums notika skolas aktu zālē, pateicoties mērķprogrammas “Latvijas skolas soma” finansējumam.

Teātra mākslas skolotāja Sigita Stefana

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.