KAAP “Iepazīsti Latvijas uzņēmumus” – Latvijas Banka un Swedbank

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķi:

Iepazīstināt skolēnus ar darba vidi un specifiku banku sektorā. 

Veicināt jauniešu interesi par finanšu pratību, budžeta plānošanu un atbildīgu aizņemšanos.

Rosināt skolēnus izvēlēties karjeru finanšu un banku jomā.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 10. klašu skolēni.

Tā kā bankas apmeklēt atļauts ierobežotam skolēnu skaitam, mūsu lielā 56 skolēnu grupa sadalījās divās daļās.

Pirmā skolēnu grupa devās uz Zināšanu centru “Naudas pasaule” Latvijas Bankā. Uzņēmuma pārstāvis iepazīstināja skolēnus ar “Naudas pasaule” mērķi – rosināt saskatīt un apdomāt naudas ceļus un izprast naudas nozīmi tautsaimniecībā. Turpinājumā viņš pastāstāstīja par globālās ekonomikas un finanšu norisēm un likumsakarībām, banku un finanšu sektorā nepieciešamajām profesijām un darba specifiku. Noslēgumā kopā ar skolēniem apskatīja interaktīvo ekspozīciju, kas rosina interesi par šiem jautājumiem un cenšas atgādināt, ka finanšu plūsmā sava loma ir katram cilvēkam.

Savukārt otrā skolēnu grupa apmeklēja Swedbank Finanšu laboratoriju. Pasākuma laikā uzņēmuma pārstāvis iepazīstināja jauniešus ar darba vidi un specifiku banku sektorā un pastāstīja par Finanšu laboratoriju, kuras pamatā ir spēle ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā skolēni atbildēja uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās.

Noslēgumā visi kopā ieturēja pusdienas tirdzniecības centrā “Spice” un devās mājup. Autobusā skolēni dalījās sajūtās par piedzīvoto, ieguvumiem un atklājumiem, apsprieda savus nākotnes karjeras nodomus.

Kopā ar skolēniem pasākumu apmeklēja klašu audzinātājas Sintija Strautiņa un Vineta Muskate, matemātikas skolotāja Jolanta Klamere.

    

 

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.