KAAP “Seminārs –“Veiksmīgas Karjeras ABC””

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķis: Rosināt skolēnus analizēt, kas ir “karjera” un kas ir “veiksmīga karjera”, kā arī palīdzēt apzināt                        stratēģijas veiksmīgas karjeras izvēlē.

 Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8.a un 8.c klases skolēni – 60.

Pasākuma sākumā personības izaugsmes treneris Andris Arhomkins vienkāršā un saprotamā veidā sarunājās ar astoto klašu skolēniem par aktuāliem ar karjeras izvēli un vadību saistītiem jautājumiem. Skolēni izspēlēja Interaktīvu spēli “EES”. Tad personības izaugsmes treneris skolēniem pastāstīja par pieprasītāko prasmi mūsdienu darba tirgū un kā to attīstīt 30 dienu laikā, kā arī to, kas ir Sirdsbalss, Sirdslieta un Degsme, un kā atpazīt savus talantus un sagrupēt tos. Skolēni iepazinās ar karjeras veidošanas formulu “Propellers” un pirmajiem soļiem tās izmantošanā ikdienā. Personības izaugsmes treneris rosināja skolēnus saskatīt to, ka skola ir ideāla vieta karjeras uzsākšanai. Pasākuma laikā skolēni uzzināja arī dažus reālus piemērus par veiksmīgas karjeras uzsākšanu un kā tos izmantot strādājot ar saviem talantiem.

Semināra otrajā daļā personības izaugsmes treneris rosināja skolēnus domāt par karjeras veidošanas zemūdens akmeņiem un biežāk pieļautajām kļūdām. Skolēni izspēlēja spēles “Karjeras aplis” un “Gaisa balons”. Tad pasākuma vadītājs turpināja iepazīstināt jauniešus ar formulas “Propellers” nākamo līmeni, jeb runāja par to, kā izveidot karjeru, darot lietas, ko mīli. Skolēni noskaidroja, kas ir Iluzorā karjera un Sirdslieta. Kas ir “Lego karjera”, kā pēc šī principa izveidot savu nākotnes karjeru un neskriet līdzi pūlim. Noslēgumā visi kopā izspēlēja spēli “Burvju nūjiņa”.

Pasākuma iniciatore bija skolotāja Dace Knīse un tas notika sociālo zinību stundu ietvaros.

Sagatavotāja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.