KAAP “Veiksmīga karjera darot savu sirdslietu”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķis un uzdevumi:

  1. Veicināt skolēniem izpratni par savu talantu izvērtēšanas un pielietošanas iespējām veiksmīgas karjeras izvēlē.
  2. Veidot priekšstatu par problēmu risinājuma iespējām karjeras izvēlē, koriģējot savu domāšanas stratēģiju.
  3. Ieinteresēt skolēnus pozitīvu ideju ģenerēšanā.
  4. Paaugstināt skolēnu personīgā ieguldījuma efektivitāti mērķa sasniegšanai.
  5. Palīdzēt skolēniem veidot un strukturēt savu domāšanu, attieksmes, lai karjeras plānošana un plāna realizācija būtu pēc iespējas veiksmīgāka.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 9. klašu skolēni – 59.

ATSKAITE

Biedrības “Start strong” pārstāvis Andris Arhomkins pasākumu iesāka ar diskusiju par karjeras izvēli. Viņš skolēnus mudināja atbildēt uz jautājumiem: “Kas ir Mērķis? Kur esmu tagad, un kur vēlos nokļūt? Mans mērķis un tā saistība ar karjeru. Šķēršļi un strupceļš, kā no tiem izvairīties.”

Jaunieši lektora vadībā piedalījās spēlēs: “Divi draugi, jeb neiekrīti naudas slazdā”; “Puisis ar pļāvēju, suņi un mega sapņi, kas piepildās”. Tad notika domu apmaiņa – “Vai tas, ko es vēlos ir tas, ko vēlos ES?” Vēstule sev. Jaunieši uzzināja, kā izvērtēt – kas ir viņu talanti un kā tos izmantot savā labā, tad pildīja uzdevumu “Mana talantu lapa”. Īsi pirms pārtraukuma skolēni izspēlēja “Ātro randiņu”, kurā uzzināja, ko par viņiem domā klases biedri.

Otro cēlienu jaunieši uzsāka ar spēli “Laiva, Upes un Kalns”, kuras laikā noskaidroja kā virzīties uz priekšu karjeras izvēles plānošanā. Aktivitātē “Modelējam nākotni” uzzināja kādi mēdz būt pakāpieni ceļā uz mērķi un nonāca pie secinājuma – es šodien = manas izvēles vakar. Pasākuma moderators mudināja jauniešus padomāt par šodienas izvēlēm.

Noslēgumā skolēni uzzināja, kā kritiski lasīt darba sludinājumus un kādi ir pirmie soļi uz sapņu darbu: kā meklēt iespējas, kur meklēt, ar ko sākt? Strādāja grupās un diskutēja, ko darīt skolas laikā, lai ieliktu labus pamatus savai sapņu profesijai.

 

Atbildīgās par pasākumu skolotājas Vineta Muskate un Dace Knīse.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.