Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tehniski radošās profesijas”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Tehniski radošās profesijas”

Zinātnes un tehnoloģiju muzejs ”Kurzemes Democentrs”

2018. gada 05. decembrī no pulksten 08.00 līdz 17.00

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķi:

1. Sniegt skolēniem zināšanas par Kurzemē ražotiem tehnoloģiskiem produktiem un karjeras

iespējām.

2. Ar radošas darbnīcas un interaktīvas ekspozīcijas palīdzību veicināt jauniešu interesi par

tehnoloģijām un ietekmēt karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8.b klases skolēni – 32

ATSKAITE

Ierodoties Kurzemes Democentrā, skolēni iepazinās ar pasākuma norisi un nosacījumiem. Sākumā visi piedalījās tehniski radošajā darbnīcā par klimata pārmaiņām. Tā bija laba iespēja ar dažādu izglītojošu eksponātu palīdzību pārbaudīt esošās zināšanas dabaszinībās, uzzināt daudz jauna un veicināt interesi par inženierzinātnēm un ar tām saistītām profesijām. Tad sekoja stāstījums par karjeras iespējām IT nozarē Kurzemē un Latvijā. Noslēgumā – aizraujoša un unikāla grīdas spēle «JAVA programmētājs», kuras misija ir rosināt skolēnu interesi par tehniskajām nozarēm. Spēles laikā izglītojamie iepazinās ar programmētāja profesiju, nepieciešamo izglītību, prasmēm un rakstura īpašībām, mācījās sasaistīt loģisko domāšanu un iepriekš iegūtās zināšanas matemātikā, informātikā un sociālajās zinībās ar neierastām, spēles piedāvātām situācijām.

Mājupceļā skolēni dalījās sajūtās par piedzīvoto, ieguvumiem un atklājumiem. Apsprieda savus nākotnes nodomus. Secināja, ka šobrīd svarīgākais ir labi mācīties.

Atbildīgā par pasākumu 8.b klases audzinātāja Laila Kaštānova.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.