Zinātnieku nakts 2018

Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Zinātnieku nakts 2018”

 Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 Laiks: No 2018. gada 28. septembra pulksten 12.00 līdz 29. septembra pulksten 03.00.

Vieta: Rīga, APP Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs un LU Dabas māja.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 12. un citu klašu skolēni – 25

Mērķis un uzdevumi:

Veicināt skolēnu karjeras lēmuma pieņemšanu, atraktīvā veidā iepazīstot zinātnes sasniegumus Latvijā.

  1. Iepazīt zinātnieka profesiju.
  2. Iepazīt zinātnieku mācību un darba vidi.

         ATSKAITE

               Zinātnieku nakts ietvaros skolēni apmeklēja APP Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru, iepazinās ar tā dabības virzieniem un specifiku, tikās ar zinātniekiem viņu darba vidē un diskutēja par šīs profesijas aktualitāti mūsdienās. Piedaloties centra darbinieku sagatavotajā izglītojošajā un interaktīvajā aktivitāšu kopumā, uzzināja daudz jauna par mātes cilts spēku, ģenētisko mantojumu un citiem zinātnes atklājumiem. Turpinājumā, LU Dabas mājā skolēni satikās un izjautāja studentus un mācību spēkus, veica izglītības iespēju izpēti LU dabaszinību fakultātēs, diskutēja ar filozofiem, sociologiem un mutvārdu vēstures pētniekiem par aktuālām zinātnes tēmām, guva priekštatu par polārpētnieka profesiju un mākslīgā intelekta tehnoloģijām – dronu vadīšanu ar domu spēku u.c.

Pasākumu organizēja skolotāja Solvita Matvejeva un Artūrs Ābols.

 

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

 

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.