Līderis manī (KAAP)

Karjeras attīstības atbalsta pasākums

“Līderis manī”

Liepājas Raiņa 6. vidusskolā

2019. gada 15. februārī no pulksten 13.00 līdz 16.00

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Mērķi:

1.Veicināt izglītojamo izpratni par uzņēmību un uzņēmējspēju, tās veidošanas un pilnveides iespējām.

2. Iepazīstināt skolēnus ar sistēmu “Ļoti efektīvu cilvēku 7 paradumi”.

3. Mudināt skolēnus rīkoties saskaņā ar proaktīvas rīcības modeli savas karjeras, uzņēmības un uzņēmējspējas vajadzībām.

Dalībnieki: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8., 9. klašu skolēni – 117

ATSKAITE

Ievada daļā meistarklases vadītājs Rolands Ozols iepazīstināja skolēnus ar pasākuma mērķiem, programmu un sasniedzamo rezultātu. Tika aplūkots uzņēmības, uzņēmējspējas un briedums jēdziens, paradigmas un principi uzņēmības un uzņēmējspējas veidošanai.

Meistarklases turpinājumā vadītājs stāstīja par proaktīvas un reaktīvas rīcības atšķirībām, sarežģīto domāšanas procesu un rīcību kā attieksmes rādītāju. Sekoja 20. un 21. gadsimta darba devēja un darba ņēmēja raksturojums, redzējuma un rakstura iezīmes. Tad praktiski izdevumi karjeras plānošanai, izmantojot proaktīvas un reaktīvas pieejas sistēmu.

Meistarklases noslēguma daļa veltīta uzņēmības un uzņēmējspējas attīstošajai sistēmai “Ļoti efektīvu cilvēku 7 paradumi” – brieduma attīstība (atkarība, neatkarība un savstarpēja sadarbība), izmantojot 7 paradumu sistēmu, uzņēmības un uzņēmējspējas veidošanās kā 7 paradumu redzējuma un rīcības sasniedzamais rezultāts un pašrefleksija un pašvadīta mācīšanās, izmantojot 7 paradumu pieeju, attīstot uzņēmību un uzņēmējspēju.

Meistarklases laikā skolēni ieinteresēti klausījās, aktīvi iesaistījās un uzdeva jautājumus. Secināja, ka pēc visa dzirdētā būs daudz vielas pārdomām.

Sagatavoja pedagoģe – karjeras konsultante Vineta Muskate

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.