Kolonija – Stimulācijas spēle

“Kolonija” ir simulācijas spēle ar izpratni veicinošiem elementiem par uzņēmējdarbību, ekonomiku
un valsts vadīšanu. Spēlē pēc būtības imitēta reālā dzīve. Tai par pamatu ņemta gan Latvijas likumdošana, gan Latvijā esošie nodokļi, pat skaitļi, kas parādās spēlē, ir ņemti iz dzīves.
Spēles pamatkoncepcija ir visai vienkārša – ir zeme, kur atrodas pļavas, meži un pilsētas teritorija. Spēlētājiem tā ir jāapgūst, jāveido uzņēmumi, kā arī sava ekonomika (kas balstās uz brīvā tirgus ekonomikas pamatiem) un piecu gadu laikā jāgūst pēc iespējas lielāka peļņa. “Kolonijā” ir pašvaldība un trīs lielas ražošanas nozares, kurās darboties: mežsaimniecība, pārtika un tūrisms. Gluži kā realitātē arī šajā simulācijas spēlē neviens par brīvu neko nedod un, lai gūtu peļņu, ir nopietni jāstrādā.
Ir jārūpējas gan par to, lai veidotos uzņēmumi, gan jāpaēdina strādnieki, kuri gādā par ēku celšanu un citiem darbiem Kolonijā. Tāpat jānodrošina viesnīcu daudzums, apskates vietas un pārtika tūristiem, lai tie pēc gada ierastos atkal. Pastāv iespēja visus resursus gan importēt, gan eksportēt. Kolonijā tev būs gan jāiepērk izejmateriāli, gan jāpārdod prece, kā arī jāslēdz līgumi un jādomā 1 gājienu uz priekšu.
Kopā ar tevi spēlē piedalīsies vēl aptuveni 40 cilvēki. Lai uzvarētu, tev vajag tikai motivāciju spēlēt un nepadoties grūtā situācijā, arī dzīvē labākie uzņēmumi dzimst krīzes laikā. Pirmā diena iesāksies ar noteikumu izstāstīšanu, un sāksies pati spēle, kura ir sadalīta pa pusotras stundas gariem “gadiem”. Starp gadiem būs pauzes, kurās spēle ir apstājusies, bet mums ir laiks padomāt un kopīgi izrunāt, kas
bija labi, kas nebija tik labi un kā mēs nākošajā gadā varēsim vēl labāk.
Nāc, izmēģini savus spēkus uzņēmējdarbībā, un iegūsti vērtīgas balvas!

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.