low poly background

Konkursā ”Zinis” laurus plūc arī mūsējie

Lai rosinātu skolu jauniešus mācību procesā izstrādāt noderīgus un izmantojamus pētnieciskos un projektu darbus, Liepājas Novada fonds sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi un uzņēmējiem jau otro gadu organizē projektu konkursu „Zinis”.

24. novembrī konkursa vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu atbalstīt Raiņa Liepājas 6. vidusskolas 5.b klases skolēnu projektu „Galda spēle vides izglītības veicināšanai – Koka liepiņa “Atrodi mežu Liepājas pilsētā”” un J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas 5.c klases skolēnu projektu „Ekoloģiskais Twisteris”. Katrs projekts saņems atbalstu 90,00 EUR apmērā. Ar veicināšanas prēmiju tika atbalstīts Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 8. klases skolēnu projekta darbs „Pa jūgendstila arhitektūras pēdām Liepājā”.

Abi projekti paredz, ka līdz 2016. gada martam skolēni kopā ar skolotājiem un vecākiem būs izveidojuši vides izglītības spēles, kuras būs izmantojamas gan ārpusstundu nodarbībās, gan dažādu mācību priekšmetu stundās. Projekta noslēgumā skolēni organizēs prezentācijas pasākumu, kurā ar izstrādātajām spēlēm būs iespēja iepazīties arī citu skolu audzēkņiem.

Projektu konkursa nozīmi vides izglītībā atzinīgi novērtēja SIA Liepājas RAS pārstāvis Viktors Birze, kurš atzīmēja, ka gan jaunās spēles, gan pagājušajā gadā izstrādātā spēle par bīstamo atkritumu apsaimniekošanu būs nozīmīgs ieguldījums vides nodarbību kvalitātes un daudzveidības nodrošināšanā. Jau otro gadu projektu konkursu atbalsta SIA Eko Kurzeme tādējādi veicinot  ilgtspējīgas attīstības principu popularizēšanu sabiedrībā.

Analizējot projektu konkursa rezultātus, Liepājas Tūrisma informācijas biroja vadītāja Zane Gaile atzīmēja, ka būtu lietderīgi un vērtīgi iesaistīt skolēnus dažādu atraktīvu un interaktīvu vizuālo materiālu izstrādē par Liepāju, kā arī aicināt piedalīties konkursā apkārtējo novadu skolēnus un jauniešus.

Pagājušajā gadā projektu konkursa ZINIS ietvaros DALP5. vidusskolas audzēkne izveidoja vides izglītības spēli par bīstamo atkritumu apsaimniekošanu un pārstrādi, bet Raiņa 6. vidusskolas 7. klases skolēni uzstādīja pašu izgatavoto saules bateriju un vēja ģeneratoru.

Liepājas Novada fonda Valdes priekšsēdētāja

Aiga Jaunskalže

26808351

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.