Krišjāņa Blūma izgudrojumam zelta godalga

Mūsu skolas 12. a klases skolēns Krišjānis Blūms 8. Starptautiskajā izgudrojumu un inovāciju izstādē “Minox”2020” ieguvis zelta godalgu! Šajā izstādē Rīgā Krišjānis klātienē prezentēja Aerospike raķešdzinēja vadības sistēmu, kuru ir izstrādājis skolotāja Ulda Žaimja vadībā. Izstādē piedalījās arī vairāki pasniedzēja studenti no Liepājas Universitātes.

 

Darbu pie šī inovatīvā izgudrojuma Krišjānis uzsāka 11. klasē, kad skolotāja Ulda Žaimja vadībā izstrādāja zinātniski pētniecisko darbu inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā “Aerospike raķešdzinēja vadīšanas sistēmas izstrāde”.

 

Liepājas pilsētas konferencē viņš ieguva 1. pakāpi, Kurzemes reģionālajā konferencē – 1. pakāpi un tiesības prezentēt savu darbu valsts konferencē, kura šogad tika organizēta tiešsaistē. Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē Krišjānis ieguva augsto 2. pakāpi, kā arī saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas īpašo balvu, jo viņa darbu augstu novērtēja starptautisko pasākumu atlases komisija. Krišjānim ar savu darbu būtu bijis jāpārstāv mūsu valsts Spānijā, taču ārkārtas situācijas dēļ starptautiskais pasākums tika atcelts.

 

Šobrīd viņš strādā pie jauna prototipa izveides, lai turpinātu testēt un uzlabot savu izgudrojumu, un ir iecerējis arī šogad startēt zinātniski pētniecisko darbu lasījumos.

Krišjānis ir apņēmības pilns sasniegt savu mērķi – implementēt jauno tehnoloģiju īstā raķetē!

Lepojamies ar skolēnu un skolotāju!

Erasmus+ skolu stratēģisko partnerību projekts, kura saturs fokusēts uz STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) mācību priekšmetu efektīvu un saistošu mācību materiālu izstrādi un aprobēšanu, izmantojot spēļošanu mācību procesā. Īstenošanas termiņš: 01.11.2019.-31.10.2021.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.