Kultūras tramvajs Nr.2

Pateicoties jauniešu iniciatīvai un Liepājas  valstpilsētas pašvaldības atbalstam, tika realizēta iespēja vienu nedēļu skolā piedzīvot kultūras notikumus. Mūsu mērķis- skolā  tika izveidota kultūras nedēļa, caur kuru bija  iespēja veicināt jauniešu līdzdalību kultūras aktivitātēs, tā paaugstinot ikviena jaunieša personisko attīstību. Mūsu uzdevums bija  šīs nedēļas laikā skolu pārvērst par kultūras centru, kurš ir jauniešiem draudzīgs, ar atvērtu vidi, kurā ir patīkami uzturēties. Caur kultūras piedzīvojumiem tika  veicināta jauniešu labbūtība, emocionālā labsajūta un kultūras mantojuma iepazīšana. Kultūras nedēļa ilga 5 darba dienas, caur kuru izbrauca simbolisks Kultūras tramvajs, piestājot tādās pieturās kā “Literatūra”, “Teātris”, “Mūzika”, “Māksla” un “Kino”.

Katrā dienā tika piedāvāta kāda  aktivitātes no kādas kultūras nozares jomas, ļaujot iepazīt kultūras dažādību un sniedzot pozitīvas izjūtas ikvienā skolēnā. Tika izmantoti gan Latvijas skolas somas piedāvājumi, gan arī citi kultūras jomas pasākumi, kuri nav iekļauti Skolas somas piedāvājumā, gan gatavoti pašu jauniešu radīti pasākumi. Piem., Kultūras nedēļa tika atklāta ar  grupu “Sudden Light” koncertfilmu un sarunu par kultūru, karjeru un savas personības izveidošanas attīstības ceļu, bet  noslēgums bija 27.martā- Teātra dienā.  Šajā dienā skolā tika izrādītas dažādas pašu jauniešu iestudētas teātra izrādes, kurās tika izmantoti gan sengrieķu mīti, gan R.Blaumaņa lugas “Pazudušais dēls” motīvi.

            Kultūras nedēļas organizēšanā tika iesaistīti paši jaunieši, jo aktīvi līdzdarbojoties tika paaugstināta viņu pašpārliecinātība, mērķtiecība, sevis prezentēšanas un pasniegšanas prasmes, kā arī līderības prasmes. Ar Kultūras nedēļas piedāvātajām aktivitātēm  mēs ikvienam skolas jaunietim devām iespēju novērtēt mūsu tautas kultūras tradīciju bagāto mantojumu. Ikvienam no 850 skolēniem bija iespēja apmeklēt vismaz vienu kultūras pasākumu, lai varētu novērtēt kultūras vērtības un saprast, ko nozīmē Liepājai kļūt par kultūras galvaspilsētu.

Kultūras nedēļas afiša:

https://photos.app.goo.gl/ZYD2ikcXyjbWnEfz6

Mazs fotoieskats no Kultūras nedēļas piedzīvotā:

https://photos.app.goo.gl/5gFPJsX1FBL5ehF2A

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.