Kultūras vērtību sardzē! 

Š.g. 28.novembrī norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa Kurzemes reģiona atlases kārta, kurā piedalīties tika uzaicinātas arī divas komandas no mūsu skolas. Ar lielu lepnumu un prieku varam paziņot, ka 11.klašu komanda, ko pārstāvēja Elza Gudermane, Paula Jaunciema un Kristīne Pucena (skolotāja Ilze Karazina), saņēma godpilno 2.vietu un kvalificējās tālākai dalībai valsts mēroga finālā, savukārt 12.a klases komanda, kuru pārstāvēja Marta Heize, Karīna Jansone un Žanete Griniece (skolotāja Ilze Karazina), saņēma ne mazāk godpilno atzinību! 

Konkursu ik gadu rīko Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Kultūras ministriju, Valsts izglītības satura centru, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Konkursa mērķauditorija ir Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni.  

Konkursa ietvaros skolēni nostiprina savas zināšanas un prasmes un apgūst jaunus būtiskus kultūras kompetences aspektus, īstenojot pašiem savas jaunrades aktivitātes, tai skaitā pašiem veidojot savu analīzi par mūsdienu kultūras vērtībām, īsfilmas par kultūras tradīcijām ģimenēs, radošas izpildītājmākslas performances, galda spēles. 

2023./2024. mācību gadā Kultūras kanona konkursa tēma ir „Kultūras vērtību sardzē: radīt savu kultūras kanona vērtību drošības atslēgu”. Konkursa mērķis ir sekmēt kultūras mantojuma saglabāšanu, tā sociālā, ekonomiskā un radošā potenciāla izmantošanu, Latvijas kultūras kanonā nosaukto vērtību aktualizēšanu, pievērst uzmanību sabiedrības kultūras procesu daudzveidībai un vērtību sistēmu atšķirībām, kā arī veicināt skolēnu radošumu un pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā. 

Vēlam veiksmi meitenēm jau Rīgā, aizstāvot skolas un kultūras godu valsts līmenī! 

Rakstu sagatavoja Ilze Karazina

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.