Latviešu valoda man ir …

15.oktobrī noslēdzas triju skolu eTwinning projekts “Valsts pamatvērtība – valoda”, kopīgi atzīmējot pirmo Valsts valodas dienu Latvijā. Projekta laikā skolēni iepazinās ar Valsts valodas likumu, piedalījās Latviešu valodas aģentūras akcijā “Latviešu valoda man ir..”, veidoja digitālās kartītes ar slavenu cilvēku atziņām par valodu, meklēja tautasdziesmas par valodu un ierunāja tās video. Projektā iesaistījās Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas un Viļānu vidusskolas skolēni. Projekta ideja tapa pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma šogad un turpmāk 15. oktobrī atzīmēt Valsts valodas dienu, lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā. Projekta kopdarbs – video rullītis “Mana tautasdziesma par valodu” – ir projekta dalībnieku sirds dāvana svētkos.  

 

Sagatavoja latviešu valodas skolotāja Daiga Straupeniece

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.