Latvijas vēsture kino pilsētiņā

Lai iepazītu mūsu tautas vēsturi, 6.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Sigitu Stefani  devās ekskursijā uz kino pilsētiņu “Cinevilla” Tukuma novadā. Kino pilsētiņas apmeklējums bija kā iekāpšana laika mašīnā, jo varēja ikviens skolēns paraudzīties uz mūsu tautas vēsturi pirms 100 un vairākiem gadiem. Vēsturiskie tilti, baznīcas, tirgus laukumi, ielas bruģi, Daugavmala, tramvajs, militārā tehnika, nocietinājumi, lauku sēta- tas viss ļāva tuvāk saprast mūsu senatni.

Skolēni atzina, ka visinteresantāk bija ekskursijas laikā uzzināt, kā tapusi  filma “Rīgas sargi”, kas stāsta par varonīgu lappusi mūsu Latvijas vēsturē- Brīvības cīņām 1919.gadā. Tikpat saistoši bija gida stāsti, kā tapa filmas: “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1932”, “Nameju gredzens” un citas ārvalstu filmas.

Jautrākā un iedvesmojošākā ekskursijas daļa bija skolēnu dalība specefektu šovā, kurā katram bija iespēja iejusties epizodes galvenajā lomā un uzzināt, kā top dažādas kino ainas.

Pēc ekskursijas skolēni klases stundā diskutēja par Latvijas vēsturi un tās saglabāto mantojumu mūsdienās, kā arī dalījās savās pārdomās par filmu uzņemšanas procesu un tajās atspoguļotajiem specefektiem.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.