Liepāja cauri laikiem

Septembra sākumā, pateicoties Latvijas Skolas somas atbalstam, 4.b, 5.b, 8.a, 8.b, 8.c klases literatūras, vēstures un ģeogrāfijas stundu ietvaros piedalījās aizraujošā ekskursijā “Siļķu brāķis”.  Jauniešiem bija iespēja stundas laikā piedzīvot  maģisko stāstu par seno Liepāju, tās dēkām, romantiku un piedzīvojumiem, izjust vēju pilsētas īpašo šarmu.

Ekskursija bija ļoti izzinoša, jo jaunieši uzzināja, ka Liepājas “Siļķu brāķis” ir zivju šķirošanas noliktava – tajā zivis vestas no visas Eiropas. Tās šķirotas trīs šķirās-  kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet. Tie bija gadi, kad Liepājā bija viena no lielākajām un plaukstošākajām ostām Krievijas impērijā. Tajā ieradās kuģi ar pilniem klājiem Atlantijas okeānā nozvejotu zivju. Bēgļu masas plūda uz ostu, lai ar tvaikoni Liepāja–Ņujorka dotos labākas dzīves meklējumos uz “jauno pasauli” – Ameriku.

Skolēni atzina, ka  ir uzzinājuši pirms simts gadiem senus notikumus, ka ekskursija bija ļoti saistoša un aizraujoša, ļaujot sajust Liepājas smaržu, garšu un piedzīvot tās skaistumu.

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.