Liepājas Raiņa 6. vidusskolai – 89

25. novembrī Liepājas Raiņa 6. vidusskola svinēja 89.jubileju. Svētku dienā skolā viesos bija ielūgti 20 absolventi,  lai dalītos savā darba pieredzē, sniegtu noderīgus padomus skolēniem, kā arī atcerētos laiku, kad paši vēl sēdēja skolas solā.

Audzināšanas stundā pie 10.b klases viesojās Valsts Polcijas Kurzemes  reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze  Jolanta Knīse. Viņa  jauniešiem stāstīja ne vien par savu darba dienu Valsts policijā, bet arī par interesantiem un kurioziem atgadījumiem skolas laikā, piemēram, dziesmu konkursu, kurā netika nodziedāta pareizā dziesma. J. Knīse atzina, ka jūtas ļoti pagodināta par uzaicinājumu viesoties savā skolā, šīs dienas vērojumi mudina viņu domāt, ka skola ir kā jaunības eliksīrs, jo skolotājas izskatās tikpat labi kā pirms daudziem gadiem. ,,Ja skolēnu radošās spējas un inteliģence aug, arī skolotājiem ir jāaug līdzi. Un to šodien varēja novērot’’, atzīst J.Knīse.

Uzņēmējs, viesnīcas ,,Jūrnieka ligzda’’ direktors Aigars Laugalis bija 7.a klases īpašais viesis. Viņš Raiņa 6. vidusskolu absolvējis pirms 9 gadiem. Tikšanās laikā A.Laugalis jautāja skolēniem,  par kādām profesijām nākotnē viņi sapņo, kādas ir viņu intereses un aizraušanās, un mēģināja ieteikt, ko jau tagad iespējams darīt, lai sapņi dienās kļūtu par īstenību. A.Laugalis atzina, ka uz savu skolu vienmēr ir prieks atnākt, satikt savus laikabiedrus un skolotājus, arī diskusijas ar jauniešiem esot bijušas interesantas.  A.Laugalis  pats ir tētis un audzināšanas jautājumi viņam šobrīd ir aktuāli arī pašam.

Jubilejas dienas noslēgumā absolventi tikai aicināti uz svētku koncertu, kurā gan skolas koris, gan klašu kolektīvi, gan solisti uzstājās ar muzikāliem priekšnesumiem. Tikšanās noslēgumā absolventi un skolēni piedalījās  paneļdiskusijā, lai runātu par šodien tik aktuālo aizbraukšanu par Latviju, lai stāstītu, kādēļ viņi dzīvo un strādā Latvijā.

Apaļās jubilejas gaidās visi klātesošie šajā dienā jutās vienoti un pacilāti!

Signe Šteinberga-Zīlmane

[nggallery id=13]

Comments:0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.